"Atdodiet podus!" Rīdzinieki iestājas par apzaļumotu Barona ielu

Papildināts
"Atdodiet podus!" Rīdzinieki iestājas par apzaļumotu Barona ielu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Krišjāņa Barona ielā pie Leļļu teātra notiek Barona ielas puķupodu aizstāvēšanas akcija "Glābjam podus".
Krišjāņa Barona ielā pie Leļļu teātra notiek Barona ielas puķupodu aizstāvēšanas akcija "Glābjam podus". Foto: Paula Čurkste/LETA

Naktī uz trešdienu no Barona ielas aizvākti 83 no 92 tur izvietotajiem puķu podiem. Šī rīcība pamatīgi nokaitinājusi vairākus iedzīvotājus un sabiedriski aktīvus cilvēkus, kas trešdien pulcējās protesta zibakcijā, vēstī vietne skaties.lv.

Iepriekš tika ziņots, ka puķu podi tiks aizvākti trešdien ap pulksten 11:00, tādēļ šajā laikā tika noorganizēta zibakcija, kurā piedalījās aptuveni 50 cilvēku. Tiesa, ierodoties Barona ielā, aktīvisti konstatēja, ka lielākā daļa podu jau ir aizvākti.

Zibakcijas dalībnieki bija iecerējuši nepieļaut puķu podu demontāžu, uz tiem apsēžoties vai pie tiem pieķēdējot velosipēdus. Taču, tā kā lielākā daļa puķu podu jau bija aizvākti, aktīvistiem neatlika nekas cits, kā skandēt dažādus saukļus, piemēram, "Atdodiet podus!".

Kā novēroja LNT Ziņas, kāds rīdzinieks Barona/Pērnavas ielu krustojumā esošo podu centās jau no paša rīta pasargāt, apsēžoties un pieslēdzot velosipēdu pie poda kājas.

Savukārt, kā notikuma vietā novēroja TV3 Ziņas, aktīvisti Barona ielā atnesuši arī savus puķu podus no birojiem.

Foto: Paula Čurkste/LETA

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments pēcpusdienā nācis klajā ar paziņojumu, ka ir gatavs ar interesentiem noslēgt vienošanos par Krišjāņa Barona ielas puķu podu apsaimniekošanu.

Vienoties ar departamentu par podu uzturēšanu var telpu nomnieki vai māju apsaimniekotāji. "Interesenti var doties uz departamentu ar iesniegumu, jo šie puķu podi tomēr ir domes īpašums un vienkārši tāpat mēs tos atstāt tur nevaram. Noslēdzot vienošanos, puķu podi tiks nogādāti atpakaļ," sacīja Ermansone.

Ermansone norādīja, ka nekādas finansiālas saistības iedzīvotājiem ar domi nebūs, taču plānots sīkāk izrunāt apstādījumu kopšanu. "Mums nebūtu izdevīgi trīs reizes gadā vadāt podus turp un atpakaļ. Centīsimies vienoties, ka iedzīvotāji tomēr par tiem uzņemas rūpes ilgtermiņā. Līdz šim mēs stādījumus pārstādījām trīs reizes gadā un domāju, ka līdz rudenim iedzīvotāji noteikti tos uzturētu, bet kas notiks ziemā - par to jāvienojas," sacīja domes pārstāve.

Vienlaikus viņa norādīja, ka domes Vides pārvalde arī 2020.gada budžetā, visticamāk, lūgs līdzekļus Barona ielas apstādījumu kopšanai. Ermansone informēja, ka tā kā ziedu kompozīcijas puķu podos tika mainītas trīs reizes gadā, kopumā to uzturēšanai departamenta, bija nepieciešami vairāk nekā 48 000 eiro.

Ziemas kompozīciju un pavasara kompozīciju uzturēšana izmaksāja 7606 eiro, vasaras kompozīciju uzturēšana - 15 355 eiro, bet rudens - 25 281 eiro. Šajos izdevumos iekļauta kompozīciju izveidošana un izņemšana, mēslošana, mulčēšana, laistīšana, transportēšana un citi izdevumi.

Patlaban pieprasījums budžeta gan vēl nav sagatavots, jo budžeta sagatavošanas process nupat tikai sācies.

Tikmēr SIA "Rīgas meži" valdes loceklis Uldis Zommers aģentūrai LETA atzina, ka bez papildu finansējuma uzņēmums rūpes par Barona ielas puķu podiem uzņemties nav gatavs.

Pēc viņa teiktā, uzņēmuma pārziņā ir 316 hektāri Rīgas dārzu, parku, skvēru un apstādījumu teritorijas. "Mūsu cilvēki jau tā daudz strādā un, iekopjot apstādījumus, piedalās pilsētas svētkos un visos citos pasākumos. Darba pietiek un nebūtu loģiski uzņemties vēl papildu darbu bez atlīdzības," teica Zommers, vienlaikus norādot, ka puķu podu aizvākšana uzņēmuma dārzniekiem "nav sirdij tīkamākais darbs".

Zommers uzskata, ka iedzīvotāju dažādās iniciatīvas Barona ielas puķu podu aizstāvēšanai ir pareizas, jo pievērš ne tikai sabiedrības, bet arī domes vadības uzmanību tam, ka kaut kas ar apstādījumu uzturēšanu pilsētā nav kārtībā.

Zommera ieskatā, pilsētai ir jāizstrādā apstādījumu uzturēšanas vadlīnijas, bet pats galvenais - jārada vidēja termiņa un ilgtermiņa plāns, kurā tiks atrunāts, kuras teritorijas attīstīt, kuras ir intensīvāk kopjamas un tamlīdzīgi. "Iespējams, ielu apstādījumu kopšanai būtu jābūt kā atsevišķai pašvaldības budžeta programmai, jo skaidrs, ka jau šobrīd naudas tam nepietiek. Bieži vien līdzekļi tiek piešķirti pēc pārpalikuma principa un tas nav pareizi," sacīja valdes loceklis.

Pēc viņa teiktā, šorīt no Barona ielas aizvāktie puķu podi tiks nogādāti noliktavā, savukārt tajos esošie augi tiks pārstādīti tiem piemērotākajās vietās.

Foto: TVNET
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu