Jau pirmajā čeku loterijas dienā uzrādās nodokļu nemaksātāji

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme piedalās Čeku loterijas atklāšanas pasākumā VEF kvartāla kamerzālē.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pirmajā čeku loterijas dienā Valsts ieņēmumu dienests (VID) konstatējis, ka valsts ne no visiem iesniegtajiem čekiem saņem nodokli, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Secināts, ka gandrīz katrs piektais loterijai iesniegtais čeks ir bez pienesuma valstij. Redzams, ka no 90 iesniegtajiem čekiem, kas jau ir izlaisti cauri īpašam filtram, no 20 čekiem valstij nav nomaksāti nekādi nodokļi.

 Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" jau iepriekš norādīja, ka čeku loterija ļaus visiem kopīgi kontrolēt uzņēmumu darbu.

VID vadītāja atzina, ka šobrīd starp dienestā saņemtajām sūdzībām izplatītākās ir par aplokšņu algu maksāšanu un par čeku neizsniegšanu. Visbiežāk sūdzības saņemtas par sabiedriskās ēdināšanas nozari.   

 Jau ziņots, ka no 1. jūlija sāk darboties čeku loterija un pirkumu jeb pakalpojumu čekus var reģistrēt jaunās čeku loterijas vietnē "www.cekuloterija.lv".

Čeku loterijas mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, mudinot pircējus pieprasīt čekus un kvītis par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, tādējādi veicinot kultūras maiņu sabiedrībā.

Lai piedalītos loterijā un pretendētu uz naudas laimestiem, kā arī uz padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku sarūpētajām papildu balvām, tīmekļa vietnē ir jāreģistrē čeks, kvīts vai biļete par kopējo summu vismaz pieci eiro. Darījumu apliecinošajam dokumentam ir jābūt izsniegtam par preci vai pakalpojumu, kas saņemts no Latvijā reģistrēta nodokļu maksātāja.

Čeku loterijā var piedalīties ikviens bez vecuma ierobežojuma, izņemot VID un čeku loterijas tīmekļvietnes izstrādātāja "Mobilly" pārstāvjus. Čeku loterijā var piedalīties arī bērni, tikai tādā gadījumā reģistrētajā čekā nedrīkst būt tādi pirkumi kā alkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi un enerģijas dzērieni.

Pēc reģistrācijas čeks, kvīts vai biļete būs obligāti jāsaglabā, jo laimesta gadījumā tas būs jāuzrāda VID klātienē vai jāiesniedz VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā skenētā veidā.

No 1.jūlija čeku loterijas dalībnieki ikmēneša izlozē varēs laimēt vienu naudas balvu 10 000 eiro vērtībā, trīs naudas balvas 5000 eiro vērtībā un 50 naudas balvas 100 eiro vērtībā. Gada izlozē varēs laimēt vienu naudas balvu 20 000 eiro vērtībā, četras naudas balvas 10 000 eiro vērtībā un piecas naudas balvas 2000 eiro vērtībā. Tāpat katru mēnesi būs iespējams piedalīties padziļinātas sadarbības programmas dalībnieku sarūpēto papildu balvu izlozē. Šobrīd jūlijam papildu balvas ir pieteikuši 11 padziļinātas sadarbības programmas dalībnieki.

Čeku loteriju organizē VID, bet informatīvi atbalsta "Latvijas loto".

Uz augšu