Lietuvas Augstākā tiesa: "Linkomanija.net" bloķēšana ir samērīgs autortiesību aizsardzības pasākums

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Ieva Čīka/LETA

Lietuvas Augstākā tiesa ceturtdien paziņojusi, ka interneta pakalpojumu sniedzējiem ir pienākums bloķēt torentu trakeri "Linkomanija.net", atzīstot to par samērīgu autortiesību aizsardzības pasākumu.

Šai lietā Lietuvas autortiesību kolektīvās administrēšanas asociācija LATGA lūdza uzlikt interneta pakalpojumu sniedzējiem par pienākumu bloķēt pieeju šai vietnei, kura tiek lietota, pārkāpjot autortiesības.

Asociācija norādījusi, ka likums tai paredz tiesības bez atsevišķa pilnvarojuma tiesā aizstāvēt autortiesības.

"Lielākā daļa failu ar autortiesību aizsargātu saturu "Linkomanija.net" reģistrētajiem lietotājiem ir publiski pieejama datortīklos bez autortiesību turētāju piekrišanas," teikts tiesas paziņojumā.

Prasībā bija norādīts, ka nav zināms, kas administrē vietni "Linkomanija.net", un tas šai gadījumā ļoti apgrūtina tādus tradicionālos autortiesību aizsardzības soļus kā prasību izbeigt nelikumīgo darbību vai aizliegumu īstenot darbības, kuru dēļ var tikt pārkāptas autortiesības vai rasties kaitējums.

Pirmās instances tiesa šo prasību apmierināja un uzdeva interneta pakalpojumu sniedzējiem ar pašu izvēlētiem tehniskajiem līdzekļiem un uz LATGA rēķina aizliegt piekļuvi minētajai vietnei, savukārt apelācijas instances tiesa norādīja, ka aizliegums piekļūt vietnei "Linkomanija.net" jāīsteno uz interneta pakalpojumu sniedzēju rēķina.

Lietuvas Augstākā tiesa nolēmusi atstāt negrozītu apelācijas instances tiesas lēmumu.

"Lai gan pastāv iespējas apiet pieejas vietnei "Linkomanija.net" bloķēšanas līdzekli, tas nenozīmē, ka šāds autortiesību un citu intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības līdzeklis ir nederīgs," teikts tiesas paziņojumā.

"Linkomanija.net" ir trīsdesmitā apmeklētākā Lietuvas interneta vietne, ko apmeklē līdz 102 000 cilvēki dienā.

Kā atzinusi tiesnešu kolēģija, tiesas pamatoti secinājušas, ka vietnē "Linkomanija.net" tiek plaši pārkāptas autortiesības un citas intelektuālā īpašuma tiesības.

Augstākās tiesas lēmums ir galīgs un nepārsūdzams.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais