Levits ar Igaunijas prezidenti sola būt aktīvi klimata pārmaiņu mazināšanas jautājumos

FOTO: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

Latvija un Igaunija Somijas prezidentūras laikā Eiropas Savienības padomē būs aktīvas klimata pārmaiņu pozīciju paušanā, divpusējās tikšanās laikā uzsvēruši Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Igaunijas Valsts prezidente Kersti Kaljulaida.

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Valsts prezidenta kancelejā, abi prezidenti ir vienisprātis, ka klimata pārmaiņu mazināšanas jomā nepieciešama cieša sadarbība starp Ziemeļu un Baltijas valstīm.

Divpusējā sarunā prezidenti akcentējuši aktīvās abu valstu attiecības. Levits uzsvēra, ka Latvijas tauta vienmēr būs pateicīga igauņu karavīriem, kas nāca palīgā Cēsu kaujās 1919.gadā, kopā izcīnot mūsu zemes brīvību. "Arī mūsdienās sadarbība turpinās - šodien mēs, abas valstis kopā, attīstām Daudznacionālo Ziemeļu divīzijas štābu," sacīja Levits.

Tāpat Levits un Kaljulaida pārrunāja starptautisko tiesību jautājumus, kas attiecas uz digitālā laikmeta izaicinājumiem un demokrātijas stiprināšanu. Abu valstu prezidenti vienojās, ka šis ir aktuāls jautājums, par kuru prezidentu līmenī nepieciešams vairot diskusijas - starptautiskajās tiesībās uzrunāt tematus par demokrātijas, digitālo iespēju un kiberdrošības attiecībām.

Prezidenti akcentēja arī digitālās sadarbības nākotni. "Kā divas digitāli spējīgas valstis, kurās atrodas divi NATO centri ("Stratcom" un "CyberDefence"), kas nodarbojas ar informācijas drošības jautājumiem, mēs paplašināsim mūsu sadarbību, stiprinot NATO digitālajā laikmetā," sacīja Levits.

Runājot par sadarbību starptautiskajās attiecībās, Levits apsveica Igauniju ar tās ievēlēšanu par ANO Drošības padomes nepastāvīgo dalībvalsti 2020.-2021. gadā, uzsverot, ka Latvija pilnībā atbalstīs Igaunijas noteiktās prioritātes darbam šajā statusā.

Abi prezidenti pārrunāja Eiropas Savienības aktualitātes, projekta "Rail Baltic" gaitu un Baltijas valstu elektrotīkla sinhronizācijas nozīmību.

Kā ziņots, Levits tikās ar Kaljulaidu savas pirmās ārvalstu vizītes laikā.

Uz augšu