Turcija pēc diplomāta slepkavības veic uzlidojumus Irākas Kurdistānā

FOTO: AP/Scanpix

Turcijas gaisa spēki ceturtdien veikuši uzlidojumu Irākas Kurdistānā, šādi Ankarai reaģējot uz Turcijas diplomāta slepkavību šajā reģionā, piektdien pavēstīja Turcijas aizsardzības ministrs.

Trešdien Irākas Kurdistānas galvaspilsētā Erbīlā tika nošauts Turcijas vicekonsuls. Kā norāda avoti policijā, nošauti vēl divi citi cilvēki.

Neviens grupējums atbildību par uzbrukumu nav uzņēmies, bet daudzi Irākas eksperti pieļauj iespēju, ka atbildīga varētu būt Kurdistānas Strādnieku partija (PKK), kas Turcijā izvērsusi bruņotu cīņu par kurdu novadu autonomiju.

"Pēc ļaunā uzbrukuma Erbīlā, mēs esam Kandila kalnos veikuši plašu gaisa spēku operāciju un devuši smagu triecienu terora organizācijai [PKK]," teikts aizsardzības ministra Hulusi Akara paziņojumā.

Iznīcinātas "bruņotās pozīcijas, pagaidu mītnes, patvertnes un alas, kas piederēja teroristiem".

"Mūsu cīņa pret teroru turpināsies ar pieaugošu apņēmību, līdz pēdējais terorists nebūs iznīcināts un mūsu mocekļu nāve atriebta," solīja ministrs.

Kurdistānas Demokrātiskajai partijai, kas šobrīd vada Irākas Kurdistānas valdību, ir labas politiskās un tirdzniecības attiecības ar Turciju.

PKK šomēnes paziņoja, ka viens no tās augstākajiem līderiem Dijars Garibs Mohammeds un vēl divi kaujinieki nogalināti Turcijas operācijā.

PKK pārstāvis sakariem ar presi noliedza, ka grupējums būtu iesaistīts trešdienas uzbrukumā.

Turcijas prezidenta preses sekretārs Ibrahims Kalins solīja atbilstošu "reakciju pret tiem, kas pastrādājuši šo nodevīgo uzbrukumu".

Bagdādē ANO misija Irākā mudināja visas puses ievērot "maksimālu savaldību".

ASV vēstniecība pēc "šaušalīgā" uzbrukuma izteica līdzjūtību Turcijas misijai, mudinot nodrošināt "Irākā ārvalstu diplomātu un diplomātisko misiju aizsardzību un drošību".

Turcijas kara aviācijas lidmašīnas Irākas Kurdistānā regulāri bombardē Turcijā ārpus likuma izsludinātās PKK pozīcijas.

Sestdien Turcijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka tās militārā ofensīva, kas Irākas ziemeļos tika sākta maijā, ir paplašināta.

PKK vairākas desmitgades cīnās par autonomiju pārsvarā kurdu apdzīvotajos Turcijas dienvidaustrumos.

Uz augšu
Back