Pārbaudes reidā Vecumnieku būvniecības objektā VDI konstatē nedrošas un normatīviem neatbilstošas sastatnes

Sastatnes. Ilustratīvs foto

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) kopā ar Valsts darba inspekcijas (VDI), tās Zemgales reģionālās nodaļas vadību un inspektoriem, kā arī Valsts robežsardzes struktūrvienību pārstāvjiem pārbaudes reidā apmeklēja būvniecības objektu Vecumniekos, kur konstatēja pārkāpumus, informēja ministrijā.

Pārbaudes mērķis bijis pārliecināties, vai attiecīgajā objektā novērsti iepriekš konstatētie pārkāpumi darba drošības normatīvu ievērošanā un vai objektā visiem nodarbinātajiem ir sakārtotas darba tiesiskās attiecības.

Pārbaudes laikā būvdarbu objektā atradās Latvijas un Ukrainas strādnieki, un visiem būvdarbu vadītājs uzrādīja darba līgumus.

Vienlaikus VDI Zemgales reģionālā inspekcija objektā konstatējusi nedrošas un normatīvajiem aktiem neatbilstošas sastatnes. Darba drošības jautājumos konstatētie pārkāpumi kļuva par iemeslu tam, lai VDI inspektori sastādītu brīdinājumu par objekta darbības apturēšanu. Tā novēršanai tika dots termiņš likumā noteiktajā kārtībā, kas paredz, ka būvnieki var informēt par pārkāpuma novēršanu arī elektroniski, iesūtot foto materiālu VDI, kolīdz darba drošības normatīvu prasības izpildītas.

Kā norādīja ministrijā, 6.jūnijā tika pieņemti grozījumi Imigrācijas likumā, kas stājas spēkā 1.jūlijā un tas pieļauj iespēju ārzemniekus nodarbināt uz ilgtermiņa vīzas pamata. Ievērojot to, ka ilgtermiņa vīzas saņemšanas process ir ātrāks, vienkāršāks un lētāks nekā uzturēšanās atļaujas saņemšanas process, tas būtiski uzlabo ārzemnieku uzaicināšanas procedūru. Tomēr, neraugoties uz šiem atvieglojumiem, Latvijā joprojām tiekot konstatēti pārkāpumi darba tiesisko attiecību noformēšanā, izmantojot viesstrādnieku darbu.

Šī iemesla dēļ Petraviča sākusi sadarbību ar iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu (KPV LV), lai atvieglotu ārvalstu darbaspēka piesaisti.

Šī gada maijā valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināti starpministriju saskaņošanai grozījumi četros Ministru Kabineta noteikumos, kuros paredzēti vairāki atvieglojumi, tai skaitā brīvās darba vietas reģistrēšanas termiņa saīsināšana Nodarbinātības valsts aģentūrā no 30 uz 10 darbdienām. LM atbalstījusi visos šajos dokumentos ietvertos atvieglojumus un cer, ka tuvākajā laikā tie tiks apstiprināti, piebilda ministrijā.

Uz augšu