Pk, 3.02.2023.

KNAB nekonstatē priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumus katoļu baznīcās

LETA
KNAB nekonstatē priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumus katoļu baznīcās
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Evija Trifanova/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbaudē nav konstatējis priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumus katoļu baznīcās pirms maijā notikušajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

KNAB skaidroja, ka birojs veica pārbaudi saistībā ar katoļu baznīcas bīskapu izplatīto aicinājumu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Pārbaudes rezultātā KNAB nekonstatēja "Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā" noteikto ierobežojumu pārkāpumus.

Maijā Latvijas televīzijas raidījums "Panorāma" vēstīja, ka pārbaude saistīta ar katoļu garīdznieku izplatīto aicinājumu kristiešiem Eiropas Parlamenta vēlēšanās balsot par ģimenes vērtību aizstāvjiem un tiem, kas iestājas pret abortiem un viendzimuma attiecību legalizāciju.

"Cilvēki jautā, par ko tad mums īsti balsot? Viņi grib zināt, kāda ir baznīcas nostāja dažādos jautājumos. Tāpēc viņi nāk un jautā, un tāpēc mēs uzrakstījām šo aprakstu, lai cilvēkiem nodotu to informāciju, lai nebūtu tā, ka katram jānāk atsevišķi un kaut kas jāsaka, bet lai pēc iespējas plašāku loku tas aptvertu," raidījumam skaidrojis Romas katoļu baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins.

Tā kā aicinājumā nav nosaukti konkrēti politiskie spēki vai kandidāti, Stulpins uzskata, ka baznīca saglabājusi politisko neitralitāti.

Tāpat vēstīts, ka katoļu baznīcas Latvijas Bīskapu konference (LBK) aicināja piedalīties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās un balsot par deputāta amata kandidātiem, kuri aizstāv dzīvību, ģimeni un dalībvalstu tiesības pašai noteikt likumdošanu šajās jomās, teikts LBK aicinājumā, kas, 28.aprīlī, tika nolasīts katoļu baznīcās Latvijā.

LBK aicinājumā uzsvēra, ka atbildīga līdzdalība vēlēšanās nozīmētu atgriezties pie ES dibinātāju pārliecības un ideāliem.

Baznīca aicināja kristiešus balsot par tiem kandidātiem, kuri "aizstāv dzīvību, ģimeni un katras dalībvalsts tiesības pašai noteikt likumdošanu šajās jomās", piebilstot, ka ļoti svarīga ir arī subsidiaritātes principa ievērošana ES un tās dalībvalstu attiecībās, vispirms ņemot vērā konkrēto sociālās un kulturālās vides realitāti.

Aicinājumu parakstīja Rīgas arhidiecēzes arhibīskaps - metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Liepājas diecēzes bīskaps, LBK prezidents Viktors Stulpins, Rēzeknes - Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis un Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu