Galerijā "Daugava" Vernera Lazdāna darbu izstāde

Verners Lazdāns

FOTO: Facebook/verners.lazdans

Galerijā "Daugava" no 7. augusta – 7. septembrim skatāma mākslinieka Vernera Lazdāna izstāde "Personas kods", informē galerijā.

Mākslinieks Verners Lazdāns šo personālizstādi raksturo šādi: “2017. – 2019. gada “pelēkās sērijas” gleznas es varētu raksturot kā eksperimenta rezultātu, kura uzdevums ir apšaubīt manas uztveres “pareizumu”. Šajos darbos tēli atrodas transformācijas stāvoklī, kādā atsvešinātā vidē, gatavi adaptēties, pārdzimt, iemiesoties, pretoties un imitēt. Šie procesi vienmēr balansē uz "būt" vai "nebūt" robežas."

Vernera Lazdāna darbs

FOTO: publicitātes

"Es pieļauju, ka pasaule nav tāda, kādu to redzu katru dienu, un vispirms ir jāatmet centieni visu izskaidrot. Realitātes ir dažādas. Jāpieņem, ka es labākajā gadījumā lietas redzu izplūdušas - kā caur matētu stiklu. Formāli manos darbos tas izpaužas tā, ka šie tēli  un objekti ir zaudējuši aprises un skaidri nolasāmu formu. Ja jau fiziķi apraksta neredzamo pasauli, kālab lai māksla nevarētu to darīt ar saviem līdzekļiem? Darba procesu uztveru kā spēli, kuras laikā, veidojot tēlus, es brīvā un netiešā veidā meklēju kopsakarības starp personisko un universālo. Līdzīgi kā reālajā dzīvē – kļūdoties, riskējot, tiecoties pēc atbildēm un rekonstrukciju iespējām. Gadās, ka, meklējot vienu, rodas pavisam kaut kas cits. Pēdējā laikā, ja gribu palikt godīgs pats pret sevi, es vairs nedodu saviem darbiem konkrētus nosaukumus, bet "personas kodus"," - Verners Lazdāns.

Par mākslinieku

Lazdāns absolvējis LMA Glezniecības nodaļu 2008. gadā. Lazdāna gleznas un tēlniecības objekti ir kā īpatno būtņu portretu kolekcija, kur brīžiem izsmērētos viepļos, citkārt mīlīgos acu skatos ietverts pirmatnējais un instinktīvais savvaļas spēks, kas, iespējams, joprojām mājo arī cilvēku zemapziņas slāņos. Vernera Lazdāna gleznām raksturīgs monumentāls vēriens un lakonisms, kamēr kompozīcijām trūkst paskaidrojošas vides, proti, ainavas vai interjera, radot iespaidu, ka tēli uzplaiksnījuši sirreālā Visumā, kas varētu būt kā fiziskā, tā garīgā pasaule.

Verners Lazdāns sarīkojis vairākas personālizstādes Latvijā, kā arī piedalījies grupas izstādēs Rīgā un 2010. gadā arī grupas skatē “No Soul For Sale” Londonas Tate Modern.

2012. gadā Lazdāns nominēts Purvīša balvai par izstādi «Nativus».

Uz augšu