LNB simtgades svētku pasākumus šodien apmeklējuši vairāki tūkstoši cilvēku

Latvijas Nacionālā bibliotēka atzīmē savu simtgadi ar diskusijām, radošajām darbnīcām, izstādēm, spēlēm, koncertiem, filmu seansiem un citām aktivitātēm.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) simtgades svētku pasākumus šodien apmeklējuši vairāki tūkstoši cilvēku, pastāstīja LNB pārstāve Anna Muhka. Precīzāks apmeklētāju skaita apkopojums varētu būt gaidāms pirmdien.

Muhka uzsvēra, ka pasākumi līdz šim ir pilnībā īstenojušies tā kā plānots, LNB apmeklējot daudziem "priecīgiem un ieinteresētiem" visu vecumu cilvēkiem.

Apmeklētāji izmantojuši iespējas gan piedalīties lekcijās, gan klausīties priekšlasījumus, īpaši liela interese bijusi par bērnu lasīšanas centra atklāšanu.

Kā ziņots, šodien visas dienas garumā ar diskusijām, radošajām darbnīcām, izstādēm, spēlēm, koncertiem, filmu seansiem un citām aktivitātēm LNB atzīmē savu simtgadi.

Paredzēts, ka plkst.19 Ziedoņa zālē izskanēs latviešu kamermūzika un džeza improvizācijas, kurās piedalīsies Ilona Kudiņa, Rasma Lielmane, Toms Rudzinskis, Tuomo Uusitalo, Ventis Zilberts, Reinis Ozoliņš un Andris Buiķis. Paredzēts, ka LNB simtgades noslēguma koncerts notiks divās daļās. Programmā paredzēta vispasaules latviešu komponistu mūsdienu mūzika flautai ar klavierēm un vijoli, tautas mūzikas aranžējumi un improvizācijas flautai, svilpauniekiem un džeza kvintetam.

LNB ir gadu jaunāka par Latvijas valsti, jo tā pēc Ministru kabineta lēmuma pieņemšanas dibināta 1919.gada 29.augustā kā Valsts bibliotēka. Pieredzējusi dažādas varas un pierakstīta vairākos desmitos adrešu, bibliotēka piedzīvojusi krāšņu gadsimtu. 1991.gads līdzās valsts neatkarībai sagaidīts ar jaunu nosaukumu - Latvijas Nacionālā bibliotēka. Tas šodien lieliem burtiem rotā valsts galveno grāmatu krātuvi - Gunāra Birkerta projektēto Gaismas pili, aģentūru LETA informēja bibliotēkā.

Uz augšu