S, 30.09.2023.

LPS: ministrija brīvpusdienas sākumskolās plāno finansēt no pašvaldībām atņemtās naudas

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Pusdienas, ēdiens
Pusdienas, ēdiens Foto: depositphotos.com

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) brīvpusdienas 1.- 4.klašu skolēniem plāno sponsorēt no pašvaldībām atņemtās naudas, kas nozīmē, ka visi izdevumi tik un tā būs jāsedz vietvarām, šādu viedokli pauda Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Gints Kaminskis (LZS).

Kā liecina šodien valdībā apstiprinātais protokollēmums par 2020.gada budžeta prioritātēm, lai nodrošinātu pašvaldībām stabilu finansējumu, Finanšu ministrijai uzdots sagatavot priekšlikumus sabalansētiem finanšu resursiem reģionālā griezumā, izvērtējot iespējas mainīt iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadalījumu starp valsts un pašvaldību budžetiem un izmaiņas speciālajā dotācijā, tādējādi nodrošinot, ka speciālā dotācija nav mazāka par 148 060 368 eiro.

Pirms nedēļas speciālās dotācijas minimālais apmērs protokollēmuma projektā bija lielāks - 157 860 368 eiro.

Kaminskis skaidroja, ka valdība 9,8 miljonus eiro "paņēmusi" no vēl aizvadītajā nedēļā plānotajām speciālajām dotācijām pašvaldībām, iedevusi IZM, kura savukārt šo naudu plāno tērēt brīvpusdienu nodrošināšanai.

"Kopā saskaitot, vienalga visu nosedzam mēs, un IZM dos to naudu, kura pienākas pašvaldībām," IZM rīcību kritizēja Kaminskis. 

Kā ziņots, valsts tomēr piedalīsies 1.-4.klašu skolēnu brīvpusdienu finansēšanā, liecina piektdien valdībā apstiprinātais protokollēmums par 2020.gada valsts budžeta prioritātēm.

Dokumentā teikts, ka Izglītības un zinātnes ministrijai ir jāsagatavo un izskatīšanai Ministru kabinetā jāiesniedz 2020.gada budžeta likumprojektu paketē grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā, paredzot valsts un pašvaldību līdzdalību brīvpusdienu nodrošināšanā 1.-4.klases izglītojamajiem no 2020.gada 1.janvāra. Tāpat jāiesniedz grozījumi Izglītības likumā, paredzot, ka no 2020.gada 1.janvāra pašvaldības piedalās brīvpusdienu nodrošināšanā 1.-4.klases izglītojamajiem savu budžetu ietvaros vismaz tādā pašā apmērā kā valsts.

Iepriekš tika plānots no likuma izslēgt valsts līdzdalību brīvpusdienu finansēšanā, šo pienākumu uzticot pašvaldībām.

Tas faktiski nozīmē, ka no jaunā gada skolēnu brīvpusdienu izmaksas tiks segtas gan no valsts, gan pašvaldību budžetiem, proti, valsts un pašvaldības proporcionāli sadalīs brīvpusdienu izmaksas.

IZM informēja, ka pašvaldībām būs jāsedz vismaz puse no brīvpusdienu izmaksām.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais