C, 11.08.2022.

Līdz 1.oktobrim pagarināts termiņš pārbaudei par ģenerālprokurora Kalnmeiera darbu

TVNET/LETA
Līdz 1.oktobrim pagarināts termiņš pārbaudei par ģenerālprokurora Kalnmeiera darbu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers
Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers Foto: Īriss Sviklis/LETA

Līdz 1.oktobrim pagarināts termiņš, līdz kuram Augstākās tiesas (AT) tiesnesei Marikai Senkānes jābeidz pārbaude par ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera darbu, pavēstīja AT pārstāve Rasma Zvejniece.

Viņa skaidroja, ka lēmumu par termiņa pagarināšanu pieņēmis AT priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

Zvejniece norādīja, ka, ņemot vērā veicamās pārbaudes apjomu, kā arī nepieciešamību pārbaudīt papildu saņemtos materiālus, vajadzīgs ilgāks laiks nekā iepriekš noteiktais. Papildu materiāli saņemti no Tieslietu ministrijas, Saeimas deputātiem, Valsts kontroles un Ģenerālprokuratūras.

Jau vēstīts, ka 17.maijā tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) paziņoja, ka Tieslietu ministrija ģenerālprokurora darbībā konstatējusi pazīmes, kas liecina, ka Kalnmeiers neatbilst Prokuratūras likumā minētajam amatam izvirzītajai nevainojamas reputācijas prasībai.

Vēlāk, saņemot 39 Saeimas deputātu pieprasījumu, Bičkovičs ierosinājis pārbaudi ģenerālprokurora Kalnmeiera atlaišanas pamatu izvērtēšanu. Pārbaudi veikt tika pilnvarota AT tiesnese Senkāne. Pārbaudi bija uzdots veikt līdz 16.septembrim.

Zvejniece pagājušā piektdienā aģentūrai LETA teica, ka ir saņemta senatores pieprasītā informācija no Tieslietu ministrijas, Saeimas deputātiem, Valsts kontroles un Ģenerālprokuratūras. Senatore "turpina strādāt pie uzdevuma", viņa norādīja.

Savukārt pokuratūras preses pārstāve Una Rēķe aģentūrai LETA pagājušajā piektdienā apliecināja, ka ģenerālprokuroram līdz šim nav bijusi tikšanās ar pārbaudes veicēju.

Pats ģenerālprokurors Kalnmeiers ir atzīmējis, ka nav pārsteigts par tieslietu ministra plānu panākt viņa atbrīvošanu no amata, jo Bordāna vadītā Jaunā konsevatīvā partija (JKP) priekšvēlēšanu laikā un arī pēc tam "saukusi personas, kuras būtu jānomaina", turklāt prokuratūras lietvedībā patlaban atrodas krimināllieta pret Bordāna partijas biedru un Saeimas deputātu Juri Jurašu (JKP).

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu