Krievijā cietumsods par ekstrēmismu piespriests sešiem Jehovas lieciniekiem

FOTO: AFP/SCANPIX

Krievijas dienvidrietumos Saratovā cietumsods piespriests sešiem Jehovas lieciniekiem, kuru reliģisko organizāciju Krievija pasludinājusi par aizliegtu un ekstrēmistisku organizāciju.

Tiesa visus sešus atzina par vainīgiem līdzdalībā ekstrēmistu organizācijā. Viņiem piespriesti cietumsodi no diviem līdz trim ar pusi gadiem, ziņo konfesijas galvenais birojs Ņujorkā.

Visi seši notiesātie plānojot pārsūdzēt spriedumu.

Jehovas liecinieku preses pārstāvis Džerods Lopess pavēstīja, ka sešiem cilvēkiem Krievijā cietumsods piespriests "par miermīlīgu kristiešu lūgšanu".

Krievija 2017.gadā aizliedza Jehovas lieciniekus un pasludināja šo sektu par ekstrēmistu organizāciju. ASV Valsts departaments tādu raksturojumu nodēvējis par kļūdainu.

Kopš šīs sektas aizliegšanas Krievijā cietumsods piespriests vienam Jehovas lieciniekam.

Dānijas pilsonis Deniss Kristensens tika aizturēts 2017.gada maijā Orlā, Krievijas rietumos, mēnesi pēc tam kad, Krievijas Augstākā tiesa aizliedza Jehovas lieciniekus. Februārī tiesa viņam piesprieda sešu gadu cietumsodu. Spriedums izraisīja plašu nosodījumu gan Krievijā, gan ārvalstīs.

Līdz septembri apsūdzības izvirzītas 251 Jehovas lieciniekam, 41 atrodas pirmstiesas apcietinājumā vai cietumā, 23 ir noteikts mājas arests un vairāk nekā simt citiem ir noteikti cita veida brīvības ierobežojumi, vēsta reliģiskā grupa.

Krievija pret Jehovas lieciniekiem ar aizdomām izturējusies jau gadu desmitiem saistībā ar organizācijas sekotāju uzskatiem par militāro dienestu, balsošanu un valdības autoritāti kopumā.

Uz augšu