Elektriskais MINI Cooper SE jau drīzumā sasniegs Latviju

MINI Cooper SE FOTO: Publicitātes foto

Novembrī MINI rūpnīca Oksfordā, Lielbritānijā sāks ražot elektroauto “MINI Cooper SE”. 

Elektromobilis aprīkots ar jaunākās paaudzes akumulatoru, kas ar vienu uzlādi ļauj nobraukt 235 – 270 km. Akumulators pilnībā uzlādējams trīsarpus stundās, bet līdz 80% līmenim ātrās uzlādes stacijās tas pielādējams 35 minūtēs. Mašīnas 184 ZS motors ļauj sasniegt 150 km/h, uz 100 km tas tērē 16,8 – 14,8 kWh enerģijas.

MINI 60 gadu vēsturē šis ir pirmais pilnībā elektriskais modelis, taču BMW grupas klāstu tuvāko divu gadu laikā laikā kopumā papildinās vēl trīs jauni elektroauto – 2020.gadā Šeņjanā (Ķīnā) tiks sākta apvidus auto BMW iX3 ražošana, bet 2021.gadā Vācijas rūpnīcās sāksies krosoveru BMW iNEXT un sedanu BMW i4 montāža. Plānots, ka līdz 2023.gadam BMW elektrisko un hibrīdauto modeļu skaits sasniegs 25, un vairāk nekā puse no tiem būs elektromobiļi. 

FOTO: Publicitātes foto

BMW norāda, ka koncerns ar 13% elektromobiļu tirgus daļu ir viens no līderiem Eiropā. Globālajā tirgū trešais populārākais elektroauto modelis ir BMW i3, kas zaudē vien “Nissan Leaf” un “Renault Zoe”. Latvijā BMW aizņem 10% elektromobiļu tirgus daļu un ir trešais populārākais elektroauto zīmols. 

FOTO: Publicitātes foto

Latvijas satiksmē elektromobiļi jau vairākus gadus ir atšķirami pēc īpašām, vizuāli un tehnoloģiski atšķirīgām numura zīmēm. Tāpat elektroauto īpašnieki var, piemēram, pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslām un bez maksas izmantot atsevišķas stāvvietas. Latvijā par šāda tipa mašīnām nav jāmaksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis, netiek piemērots arī vieglo automobiļu un motociklu nodoklis. 

FOTO: Publicitātes foto

Saskaņā ar CSDD datiem Latvijā patlaban ir reģistrēti 725 elektroauto, taču tiek prognozēts, ka jau tuvākajos gados satiksmē esošo elektromobiļu skaits varētu palielināties straujāk nekā līdz šim. Lielā mērā to, protams, var saistīt ar ES pieņemto izmešu normu samazināšanu. Kā zināms, jau nākamgad būs jāsāk ievērot nosacījums, ka viena ražotāja visu modeļu vidējam CO2 emisiju līmenim ir jābūt vien 95 grami uz kilometru. Lai to izpildītu, autoražotāji ir nopietni pievērsušies elektromobiļu attīstībai. 

“MINI Cooper SE” varēs pasūtīt jau tuvākajās nedēļās, bet piegādes sāksies 2020.gada februārī.

FOTO: Publicitātes foto

Materiāls tapis sadarbībā ar Inchcape Motors Latvia

Uz augšu
Back