Mūlenrūžas aizkulises: kas jau 130 gadus notiek slavenajās sarkanajās dzirnavās?

FOTO: Reuters/ScanPix

Mūlenrūža - slavenais Parīzes kabarē, par ko uzņemti slaveni mūzikli un kurš jau 130 gadus turpina izrādes ar dejotājiem greznos, strausa spalvām rotātos tērpos. Aģentūra "Reuters" piedāvā ieskatīties, kas notiek Mūlenrūžas aizkulisēs.

Kabarē teātris savas durvis vēra tālajā 1889.gada 6.oktobrī. Un joprojām - 130 gadus vēlāk - tur katru vakaru notiek divas izrādes.

Repertuāra nagla ir izrāde "Feerie", kurā uzstājas 60 dejotāji no 14 dažādām valstīm. Ik gadu šo izrādi noskatās 600 000 cilvēku, izdzerot gandrīz ceturtdaļmiljonu šampanieša pudeļu.

Aizkulisēs noris pavisam cita dzīve: steidzīgas kostīmu maiņas, pārkārtotas skatuves dekorācijas, risināti tehniski jautājumi.

"Neliela kļūda vai aizkavēšanās, un tu esi nokavējis savu uznācienu," saka 27 gadus vecā īriete Klodīne van den Berga, kura Mūlenrūžā dejo jau septīto gadu.

FOTO: PHILIPPE WOJAZER / REUTERS

Katrā izrādē tiek izmantoti apmēram 1000 kostīmu. Tie darināti darbnīcās, ar kurām Mūlenrūža sadarbojas vairākus gadu desmitus. Katrs dejotājs izrādes laikā pārģērbjas 10 līdz 15 reizes, turklāt tērpu jāspēj nomainīt ne ilgāk kā pusotras minūtes laikā. Tas nav viegls uzdevums, jo tērpi ir ārkārtīgi sarežģīti - kristāliņiem izrotāti krūšturi, milzīgi kroņi, spalvu ornamenti.

Mūlenrūža kritizēta par to, ka nedzīvo līdzi laikam un dod savu artavu sieviešu objektifikācijā, ietērpjot dejotājas atkailinātos un seksualizētos tērpos.

FOTO: PHILIPPE WOJAZER / REUTERS

Mūlenrūžas 125.gadadienā divas "Femen" aktīvistes uzrāpās uz sarkano dzirnavu jumta un kliedza, ka sieviešu ķermeņiem nevajadzētu būt pārdodamai precei.

Olga Hohlova no Kazahstānas Mūlenrūžas izrādēs dejo kankāna solo. Viņa teātrī strādā jau 12 gadus.

"Es dievinu adrenalīnu, kas pārņem uz skatuves. Mūlenrūža ir maģiska vieta, kur es izdzīvoju savu kaislību," viņa stāsta. Kad neesmu uz skatuves, es tik un tā esmu Mūlenrūžas slaveno dejotāju mantiniece."

Uz augšu
Back