Meksikas varasiestādēm nākas atlaist El Čapo dēlu
Degošas automašīnas un apšaudes

Meksikas narkokarteļa darboņu aizdedzināts autobuss cīņā ar policiju. 17.oktobris, 2019

FOTO: Reuters/ScanPix

Meksikas pilsētā Kuljakanā ceturtdien izcēlušās intensīvas apšaudes, varasiestādēm medījot vairākus desmitus no vietējā cietuma izbēgušos ieslodzītos. Vienlaikus tiek ziņots, ka varasiestādēm izdevies aizturēt vienu no Sinaloas karteļa līdera Hoakina "El Čapo" Gusmana dēliem, taču vēlāk nācās viņu atlaist, lai izvairītos no turpmākas vardarbības.

Meksikas drošības ministrs Alfonso Duraso apstiprinājis, ka aizturēts vīrietis, kurš sevi identificē kā Ovidio Gusmanu-Lopesu.

"El Čapo" dēli daļēju kontroli pār noziedzīgo grupējumu pārņēma pēc tam, kad viņu tēvs 2017.gadā tika izdots ASV, kur tagad viņam piespriests mūža ieslodzījums.

Meksikas drošības ministrs Alfonso Duraso paziņoja, ka Nacionālās gvardes militarizētās policijas patruļai vispirms tika uzbrukts no kādas mājas Sinaloas štata galvaspilsētā Kuljakanā.

Pēc ieiešanas mājās drošības spēku pārstāvji atrada četrus vīriešus, tostarp Ovidio Gusmanu-Lopesu, kuru ASV apsūdz par narkotiku kontrabandu.

Karteļa pārstāvji ātri vien pārspēja drošības spēku pārstāvjus, un patruļa tika atsaukta, lai izvairītos no dzīvību zaudēšanas, paziņoja valdība. Vienlaikus kaujinieki gaišā dienas laikā sarīkoja uzbrukumus visā pilsētā, iesaistījās apšaudēs ar policiju un karavīriem, dedzināja automašīnas un aizdedzināja vismaz vienu degvielas uzpildes staciju.

Bruņoti Meksikas narkokarteļa darboņi pretojas policijai. 17.oktobris, 2019

FOTO: Reuters/ScanPix

"Tika nolemts atkāpties no mājas bez Gusmana, lai mēģinātu izvairīties no plašākas vardarbības apkaimē un aizsargātu mūsu dienējošo dzīvības, un atjaunotu mieru pilsētā," Duraso stāstīja ziņu aģentūrai "Reuters".

Gusmanu ģimenes advokāts aģentūrai AP sacīja, ka "Ovidio ir dzīvs un brīvībā".

Haoss pilsētā turpinājās arī, kad iestājās nakts. Bruņotie cilvēki bloķēja autoceļus visā pilsētā, paralizējot satiksmi.

No vietējā cietuma izbēga vairāki desmiti ieslodzīto, bet iedzīvotāji no apšaudēm ielās centās paglābties iepirkšanās centros un lielveikalos. Daudzi iedzīvotāji savas mašīnas pameta uz ielas.

Sinaloas štata sabiedriskās drošības ministrs Kristovals Kastaneda televīzijas kanālam "Televisa" sacīja, ka divi cilvēki ir gājuši bojā, bet 21 ir ievainots.

Pagaidām nav informācijas par upuriem tiesībsargājošo institūciju pusē. "Reuters" videomateriālos redzami vismaz trīs līķi līdzās automašīnām.

750 000 cilvēku apdzīvotajā Sinaloas štata galvaspilsētā haoss izcēlās ceturtdienas pēcpusdienā, kad pie štata prokuratūras maskās tērpti bruņoti vīrieši bloķēja satiksmi un atklāja uguni.

Vietējās varasiestādes aicina iedzīvotājus palikt mājās. Drošības apsvērumu dēļ pilsētā atcelta ieplānota futbola spēle.

"El Čapo" dēli daļēju kontroli pār noziedzīgo grupējumu pārņēma pēc tam, kad viņu tēvs 2017.gadā tika izdots ASV, kur tagad viņam piespriests mūža ieslodzījums.

Pēc "El Čapo" aizturēšanas 2016.gadā viņa dēli Ovidio un Alfredo iesaistījušies iekšējā cīņā par varu kartelī, kas joprojām ir viens no ietekmīgākajiem Meksikā. Viņu sīvākais konkurents uz ietekmi kartelī ir tā līdzdibinātājs Izmaels "El Majo" Sambada.

Meksikā jau gadiem bieži vērojami vardarbības uzliesmojumi, kas lielā mērā saistīti ar noziedzīgo bandu darbību, kas pelna ar narkotikām, cilvēku nolaupīšanu un izspiešanu.

Šonedēļ Meksikas rietumos slaktiņā gāja bojā vairāk nekā ducis policistu, bet dienu vēlāk armija nogalināja 14 iespējamos gangsterus.

Uz augšu