Kurdu kontrolētā Sīrijas pilsētā arī pamiera laikā turpinās kaujas

Sīrijas pilsēta Ras al Ajna

FOTO: AFP / Scanpix

Sīrijas pilsētā Ras al Ajnā, kur notikušas asākās Turcijas un kurdu spēku kaujas, bruņotas cīņas turpinās, neskatoties uz ASV kā vidutāja panākto pamieru, novērojusi ziņu aģentūra "Associated Press".

Šāvienu skaņas un dūmi piektdienas rītā ieskāva Ras al Ajnu, lai gan ceturtdien Turcija un ASV vienojās par piecu dienu pamieru Turcijas ofensīvā.

Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija "The Syrian Observatory for Human Rights" ("Sīrijas Cilvēktiesību novērošana") ziņo, ka kopš pamiera izsludināšanas Ras al Ajnā ar pārtraukumiem uzvirmo sadursmes, bet citviet vērojams salīdzinošs miers.

Turcija ceturtdien pēc vienošanās ar ASV piekrita Turcija iepauzēt savu militāro operāciju, lai kurdu spēki 120 stundu laikā varētu pamest 32 kilometrus platu "drošo zonu" Sīrijas ziemeļaustrumos gar Turcijas robežu.

NATO dalībvalsts Turcija apgalvo, ka šī operācija ir vajadzīga, lai kurdu "teroristi" beigtu izmantot šo pierobežas rajonu par bāzi uzbrukumu veikšanai Turcijas teritorijā.

Kurdu vadītie Sīrijas Demokrātiskie spēki (SDF) bija ASV sabiedrotie cīņā pret "Islāma valsti".

Turcijas spēki un to atbalstītie Sīrijas kaujinieki pirms nedēļas sāka savu ofensīvu. Tas notika divas dienas pēc tam, kad ASV prezidents Donalds Tramps negaidīti paziņoja par ASV karavīru atsaukšanu no pierobežas reģiona.

Uz augšu