Cēsīs argentīniešu multiinstrumentālists Sebastians Plano

Sebastians Plano

FOTO: publicitātes

Sestdien, 16. novembrī, Koncertzāles “Cēsis” sērijā "Ambiente skatuve" būs iespēja dzirdēt Berlīnē dzīvojošo argentīniešu komponistu un multiinstrumentālistu Sebastianu Plano (Sebastian Plano). Viņa radītie skaņdarbi čellam un klavierēm, kas papildināti ar elektroniku, rada unikālu un jaunu skanējumu, pārkāpjot tradicionālās skaņu telpas robežas.

Sebastians Plano čella spēli apguvis akadēmiski, bet jau tīņa gados viņa interesi paralēli saistīja arī elektroniskās mūzikas pasaule, un mūziķis sāka eksperimentēt ar skaņu radīšanas platformām. Muzikālā skanējuma ziņā Sebastiana Plano kompozīcijas pielīdzināmas Nila Frāma (Nils Frahm), Olafura Arnaldsa (Ólafur Arnalds) un Maksa Rihtera (Max Richter) mūzikai.

Jau savā debijas albumā “Arrhythmical Part of Hearts” Plano prasmīgi izmanto čella un klavieru skaņas, perkusijas un savu balsi, zīmējot unikālas skaņu ainavas. Sekojošajā albumā “Impetus” mūziķis jau ar lielāku vērienu izmanto akustisko instrumentāciju un rada lielus ansambļa skaņdarbus. Pašam spēlējot gan akustiskos instrumentus, gan izmantojot elektroniku, viņš mūzikā panākt īstu un neatkārtojamu skanējumu – tas ir pilns miera, harmonijas, pārliecības un svaiga gaisa.

2019. gada martā mūzikas izdevniecības Mercurykx paspārnē iznācis Sebastiana Plano jaunākais mūzikas albums “Verve”. Mūzikas žurnāls Mojo to raksturojis kā “elegantu, vizuāli kinematogrāfisku un modernu.” Koncertā Cēsīs pamatā būs iespēja dzirdēt darbus no šī albuma, kura ceļš pie klausītājiem sācies jau 2013. gadā, bet, pēc datora zādzības zaudējot jau ierakstīto materiālu, Sebastians bija spiests visu radīto rekonstruēt. Nu, tas atdzimis jaunā kvalitātē.

Audio: Sebastian Plano "Purples".

Koncertzālē “Cēsis” Ambiente skatuve sēriju raksturo neordināri muzikāli meklējumi, īpaša, pat maģiska noskaņa jaunu un harizmātisku mūziķu izpildījumā. Atmosfēru šajos koncertos papildus rada arī neierastais iekārtojums ar skatuvi zāles vidū, kas klausītājus tuvina izpildītājmāksliniekiem.

Biļetes nopērkamas Koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Uz augšu