Aptaujas: Amerikāņi sašķelti Trampa impīčmenta lietā

TVNET/LETA
Aptaujas: Amerikāņi sašķelti Trampa impīčmenta lietā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Donalds Tramps
Donalds Tramps Foto: Reuters/ScanPix

Iespējamība, ka ASV varētu notikt prezidenta Donalda Trampa impīčmenta prāva, vēlētājus Savienotajās Valstīs sašķēlusi, liecina piektdien izplatītie aptauju dati.

48% cilvēku, kas piedalījušies vairākās aptaujās, atzinuši, ka impīčmentu atbalsta, bet 44% - ka neatbalsta.

Demokrātu vidū ir izteikts atbalsts impīčmentam, savukārt republikāņu vidū izteikts negatīvs vērtējums impīčmentam, liecina dati.

Rezultātus izplatījusi tīmekļa vietne "Five Thirty Eight". Aprēķini balstīti visās pieejamajās aptaujās, kurās respondentiem vienā vai otrā formā uzdots jautājums par to, vai viņi atbalsta Trampa impīčmentu, skaidro vietnes pārstāvji.

ASV Pārstāvju palāta ceturtdien pieņēma rezolūciju, oficiāli noformējot jau uzsākto impīčmenta izmeklēšanu pret Trampu.

"Šodien palāta sper nākamo soli uz priekšu, lai mēs noteiktu procedūras atklātām sēdēm palātas Izlūkošanas komitejā, lai sabiedrība pati varētu redzēt faktus," ceturtdien īsi pirms balsojuma pavēstīja Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi.

Demokrātu kontrolētās Pārstāvju palātas deputāti balsoja lielākoties atbilstoši partijas piederībai, rezolūciju pieņemot ar 232 balsīm pret 196.

Ar rezolūciju tiek noteikti nākamie soļi impīčmenta izmeklēšanā pret Trampu. Tā arī ļauj Trampa juristiem izvaicāt lieciniekus.

Līdz ar rezolūcijas pieņemšanu izmeklēšana kļūs publiska, ļaujot sabiedrībai televīzijas tiešraidē skatīties pret Trampu sniegtās liecības.

Pārstāvju palātas Izlūkošanas komiteja, kas līdz šim vadīja izmeklēšanu, rīkos atklātas sēdes, informēs par lieciniekiem un dokumentāliem pierādījumiem un ļaus republikāņiem apstrīdēt lietu pret Trampu.

Ja lieta pret Trampu tiks uzskatīta par pietiekami spēcīgu, Pārstāvju palātas Tieslietu komiteja noformēs oficiālas apsūdzības pret prezidentu, par kurām tad būs jābalso Pārstāvju palātai.

Šis process varētu tikt pabeigts līdz gada beigām. Tiek prognozēts, ka Pārstāvju palāta nobalsos par impīčmentu un tad jautājums par Trampa atcelšanu no prezidenta amata tiks nodots Senātam, kurā vairākums ir Trampa republikāņiem.

Tramps īsi pēc balsojuma tviterī pavēstīja, ka pret viņu izvērstas "Lielākās raganu medības Amerikas vēsturē".

Pelosi septembra beigās nolēma sākt impīčmenta izmeklēšanu saistībā ar trauksmes cēlāja ziņojumu, ka Tramps jūlijā telefonsarunā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski mēģinājis viņu pierunāt sniegt informāciju par Trampa politiskā pretinieka Džo Baidena un viņa dēla Hantera darbību Ukrainā. Pastāv bažas, ka Tramps aizturējis militāro palīdzību Ukrainai, lai izdarītu spiedienu uz Kijevu personīga politiska labuma gūšanai.

Izmeklēšanu veic trīs Pārstāvju palātas komitejas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu