Sv, 7.08.2022.

Bolīvijas senatore Anjesa pasludina sevi par pagaidu prezidenti

TVNET/LETA
Bolīvijas senatore Anjesa pasludina sevi par pagaidu prezidenti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Bolīvijas senatore Žanīna Anjesa
Bolīvijas senatore Žanīna Anjesa Foto: Reuters/ScanPix

Bolīvijas senatore Žanīna Anjesa, kas ir opozīcijas locekle, otrdien pasludināja sevi par valsts pagaidu prezidenti pēc prezidenta Evo Moralesa atkāpšanās un došanās trimdā uz Meksiku.

Anjesa, kas līdz šim bija Senāta vicespīkere, paziņoja, ka viņa pārņem Senāta spīkera amatu un ka konstitūcija ļauj Senāta spīkeram kļūt par valsts vadītāju pēc prezidenta un viceprezidenta atkāpšanās. 

Anjesa nāca klajā ar šo paziņojumu pēc tam, kad abām parlamenta palātām otrdien neizdevās panākt kvorumu jauna prezidenta izraudzīšanai.

Moraless otrdien ieradās Meksikā, kas viņam ir piešķīrusi politisko patvērumu. Viņš svētdien atkāpās no amata pēc trīs nedēļas ilgiem protestiem pret iespējamo krāpšanos prezidenta vēlēšanās.

Protesti un nemieri Bolīvijā sākās pēc 20.oktobrī notikušajām prezidenta vēlēšanām, kurās saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem jau pirmajā kārtā uzvarējis Moraless, kurš pretrunā ar konstitūciju pretendēja jau uz ceturto termiņu valsts galvas amatā.

Svētdien no amatiem atkāpās arī viceprezidents un Senāta prezidents (spīkers). Vienīgais atlikušais kandidāts, kas saskaņā ar konstitūciju šādā situācijā varētu stāties Moralesa vietā, ir parlamenta apakšpalātas vadītājs, taču viņš amatu pameta jau iepriekš.

Vardarbībā, kas izcēlās Bolīvijā pēc prezidenta Evo Moralesa pasludināšanas par prezidenta vēlēšanu uzvarētāju, ir gājuši bojā septiņi cilvēki, otrdien paziņoja ģenerālprokurors Huans Lančipa.

Četri no upuriem ir gājuši bojā apšaudēs.

"Visi šie [nāves] gadījumi tiks izmeklēti, līdz mēs noskaidrosim patiesību un atklāsim atbildīgos, lai viņus varētu sodīt pēc likuma," sacīja Lančipa. 

Viņš arī aicināja bolīviešus nomierināties pēc tam, kad senatore Žanīne Anjesa otrdien pasludināja sevi par pagaidu prezidenti un viņas rīcību atbalstīja Konstitucionālā tiesa.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu