T, 28.09.2022.

Atklāti trīs Īrijā bojāgājušo latviešu makšķernieku nāves apstākļi

TVNET
Atklāti trīs Īrijā bojāgājušo latviešu makšķernieku nāves apstākļi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: Reuters/ScanPix

Īrijas tiesā izklāstīti izmeklēšanas rezultāti saistībā ar negadījumu 2018.gada 30.septembrī, kurā traģiski gāja bojā trīs makšķernieki no Latvijas, vēsta portāls RTE.

Izmeklētāji secinājuši, ka notikušais bija nelaimes gadījums.

Trīs draugi gāja bojā, kad viņu laivu pie Kūnannas pussalas nogremdēja liels vilnis. Trauksmi cēla vietējie, kuri svētdienas vakarā ap sešiem pamanīja daļēji ūdenī iegrimušo laivu, izskanēja Dienvidkerijas tiesā.

Viena vīrieša mirstīgās atliekas tika atrastas netālu no piestātnes, bet pārējo divu - laivas tuvumā. Mirušie bija 57, 37 un 30 gadus veci.

37 gadus vecā vīrieša sieva tiesā sacīja, ka pēdējoreiz ar vīru esot runājusi ap plkst.11.00. Viņš esot teicis, ka makšķernieki "lielo viļņu" dēļ plāno drīz doties krastā. Vīrs solīja piezvanīt, kad būs uz sauszemes.

Sieviete centās viņu sazvanīt ap plkst.14.30, bet nesaņēma atbildi. Ap astoņiem vakarā Īrijas policijai sievietei paziņoja par vīrieša nāvi.

Septembrī publicētā izmeklētāju ziņojumā norādīts, ka 4,9 metrus garā ātrlaiva nebija piemērota laika apstākļiem liktenīgajā dienā. Turklāt laivā nebija sakaru iekārtu, tāpēc vīrieši nevarēja izsaukt palīdzību. 

Viņi gāja bojā noslīkstot, teikts tiesu medicīnas eksperta atzinumā. Lai arī vīrieši bija uzvilkuši glābšanas vestes, tās nespēja viņus pilnībā noturēt virs ūdens.

Divi vīrieši bija alkohola reibumā, kas visdrīzāk ierobežoja viņu spēju izglābties.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu