Ugunsgrēkā Tartu gājusi bojā piecu cilvēku ģimene

FOTO: Jürgen Puistaja

Ugunsgrēkā divstāvu koka dzīvojamā mājā Tartu naktī uz trešdienu gājuši bojā pieci vienas ģimenes locekļi.

Otrdien plkst.23.58 kāds Tartu Ihastes mikrorajona iedzīvotājs informēja trauksmes centru, ka deg viņa kaimiņu māja. Tobrīd ēka jau bija liesmu un dūmu pārņemta, bet zvanītājs ar dārza laistīšanas šļūteni centās pasargāt savu māju no liesmām.

Glābēji notikuma vietā ieradās sešu minūšu laikā un secināja, ka ēkā nav iespējams ieiet. Tika sākta dzēšana, un, tiklīdz bija iespējams, glābēji devās ēkā, kur atrada vīrieša, sievietes un trīs bērnu mirstīgās atliekas. Kaimiņi stāstījuši, ka mājā dzīvoja ģimene ar trim bērniem.

Glābšanas darbu laikā no ēkas tika iznests noplūdis gāzes balons, bet, glābēju vērtējumā, tas nav bijis ugunsgrēka cēlonis. Ugunsgrēka cēloņus un apstākļus noskaidros prokuratūra un policija.

Šis ir Igaunijas Ugunsdzēsības un glābšanas departamenta vēsturē traģiskākais ugunsgrēks dzīvojamā ēkā. 2015.gada janvārī Rietumviru apriņķa Laekveres pagasta Rohu ciemā dzīvojamās mājas ugunsgrēkā gāja bojā māte ar diviem bērniem.

Iepriekšējo septiņu dienu laikā Igaunijā ugunsgrēkos gājuši bojā astoņi cilvēki, tostarp seši Tartu apriņķī. Kopumā šogad Igaunijā ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši 39 cilvēki.

Uz augšu