KNAB rosina sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Daugavpils mēru Eigimu

Papildināts
TVNET/LETA
KNAB rosina sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Daugavpils mēru Eigimu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: Kaspars Meinerts/TVNET

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu divās lietās pret kādreizējo Daugavpils domes priekšsēdētāju, tagad deputātu Rihardu Eigimu ("Mūsu partija") - par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu un nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīciju.

KNAB noskaidroja, ka birojs šodien nosūtījis divu krimināllietu materiālus Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Iesaistīto personu vārdi paziņojumā medijiem nav minēti.

Vienā krimināllietā birojs rosina sākt kriminālvajāšanu pret divām personām, kuri saskaņā ar aģentūras LETA rīcībā esošo informācija ir Eigims un firmas "Modus būve" līdzīpašnieks Jānis Sprūga. Amatpersonu rosināts apsūdzēt par kukuļa pieprasīšanu, bet uzņēmēju - par kukuļa apsolīšanu.

Pēc KNAB sniegtās informācijas, Daugavpils pilsētas domes izsludinātajā iepirkumā bijis noslēgts līgums ar uzņēmēja pārstāvēto uzņēmumu. 2018.gadā amatpersona pieprasījusi ne mazāk kā 10 000 eiro kukuli par minētā uzņēmuma atbalstīšanu.

LETA jau rakstīja, ka šis kriminālprocess saistīts ar izglītības iestāžu pārbūves iepirkumu, kurā par uzvarētāju atzīta SIA "Modus būve". Informācija Iepirkumu uzraudzības mājaslapā liecināja, ka kopējā līguma summa par izglītības iestādes Parādes ielā 7 pārbūvi ir 2 730 347 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. "Modus būve" iepirkumā tika izvēlēta četru pretendentu konkurencē.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Sprūgam "Modus būvē" pieder 60% kapitāldaļu. Uzņēmums 2017.gadā strādāja ar 3,5 miljonu eiro apgrozījumu un 11 187 eiro peļņu. Informācija par 2018.gadu nav pieejama.

Savukārt otrajā kriminālprocesā Daugavpils domes amatpersonu rosināts apsūdzēt par nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīcijas glabāšanu. Munīcija tika atrasta kratīšanā amatpersonas dzīvesvietā.

Jau ziņots, ka Eigimam ir vēl trešais kriminālprocess, kurā viņš un vēl kāda privātpersona tika aizturēti šogad oktobrī. Kriminālprocesā amatpersona atzīta par aizdomās turēto kukuļņemšanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, bet fiziskā persona - kukuļdošanā.

KNAB toreiz paziņoja, ka krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka Daugavpils domes amatpersona laika posmā no 2018.gada janvāra līdz 2018.gada augustam, iespējams, pieņēma kukuļus ne mazāk kā 6000 eiro apmērā no uzņēmuma pārstāvja par atbalsta sniegšanu Daugavpils novada domes iepirkuma procedūrās, kā arī veica noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Aģentūra LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka šī lieta ir saistīta ar pašvaldības 2018.gada iepirkumu par vairāku izglītības iestāžu bērnu ēdināšanu, kurā uzvarējis uzņēmums "Latgales optima". Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka šī firma regulāri uzvarējusi pašvaldības sludinātos iepirkumos, bet pērn bijusi viena no uzvarētājiem iepirkumā, kā rezultātā līgumi par ēdināšanu noslēgti uz vairākiem gadiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais