C, 18.08.2022.

Francijā gaidāmi plaši dzelzceļa satiksmes traucējumi

TVNET/LETA
Francijā gaidāmi plaši dzelzceļa satiksmes traucējumi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Michel Euler / AP

Francijā ceturtdien gaidāmi jauni dzelzceļa satiksmes ierobežojumi, jo, neskatoties uz Ziemassvētku brīvdienām, jau gandrīz mēnesi turpinās sabiedriskā transporta darbinieku streiks.

Gaidāms, ka kursēs tikai apmēram puse no ceturtdien paredzētajiem ātrvilcieniem TGV, paziņoja valsts dzelzceļa kompānija SNCF.

Situācija gan ir uzlabojusies salīdzinājumā ar trešdienu, kad kursēja apmēram trešdaļa plānoto TGV vilcienu.

Streiks Francijā izraisījis plašus dzelzceļa satiksmes pārrāvumus. Tas ietekmējis simtiem tūkstošus cilvēku, kas brīvdienās devušies uz Franciju vai plānojuši ceļot pa šo valsti.

Sarunās ar arodbiedrībām par prezidenta Emanuela Makrona iecerēto pensiju sistēmas reformu pagājušajā nedēļā nav izdevies rast kompromisu, un streikojošie noraidījuši aicinājumus izsludināt Ziemsvētku "pamieru", ja vien valdība neatteiksies no savas ieceres.

Streiks ietekmējis gan dzelzceļa sektoru, gan tūrismu. Arī mazumtirgotāji, viesnīcnieki un restorānu īpašnieki, īpaši Parīzē, žēlojas, ka gada svarīgākajā tirdzniecības sezonā krasi kritušies ieņēmumi.

Gaidāms, ka Francijas valdība ar arodbiedrību pārstāvjiem atkal tiksies 7.janvārī.

Streiku organizatori cer, ka atkārtosies 1995.gada situācija, kad pēc trīs nedēļas ilgajiem metro un dzelzceļa darbinieku streikiem Ziemsvētku priekšvakarā toreizējā valdība bija spiesta atteikties no pensiju sistēmas reformas iecerēm.

Makrona valdība cenšas īstenot pensiju reformu, lai likvidētu 42 dažādus pensiju plānus un aizstātu tos ar vienotu sistēmu, kas nozīmētu arī pensionēšanās vecuma celšanu.

Streiks turpinās kopš decembra sākuma. Tas radījis plašus pārrāvumus dzelzceļa satiksmē visā Francijā, kā arī Parīzes sabiedriskā transporta traucējumus.

Sabiedriskā transporta darbinieku streikiem sākuši pievienoties arī citās sabiedriskā sektora nozarēs strādājošie, un pēdējo dienu laikā ražošanas apjomu bijušas spiestas samazināt dažas naftas pārstrādes rūpnīcas, bet tūkstošiem mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu