Brokastis ar Egoisti. Dons par attiecībām, laulības nozīmīgumu, nedaudz seksa un taureņiem...

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Laiks starp svētkiem "EGOISTEI" šķita piemērotākais, lai jums visiem un, protams, sev dāvātu brokastis kopā ar nevienu citu kā Latvijā tik ļoti iemīļoto mūziķi, romantiķi dvēselē un emociju mednieku Donu. 

Kā jau zinām, "Egoiste" dara, kā viņai tīk, - tad kāpēc gan neuzaicināt brokastīs vīrieti un neparunāt par to, ko slēpj kāda no sarkanajām aploksnēm? Skaties un uzzini, kāda sarunas loze tika Donam!

FOTO: Foto:Ekrānuzņēmums

Ceturtajā sērijā rubrikai "Brokastis ar Egoisti" mūziķis Dons (Artūrs Šingirejs) izvilka tēmu "Vīrietis un Sieviete". Temats sarunā atšķetinās pavisam interesanti un, jā, mēs uzzināsim par Donu šo to, iespējams, arī jaunu!

DONS: Vīrietis un sieviete... Patiesībā ļoti dziļš vārdu salikums...

EGOISTE: Kāda tev ir pirmā asociācija, zibsnis prātā, izlasot šos trīs vārdus?

DONS: Tās viennozīmīgi ir attiecības. Es pat teiktu spēle. Rotaļa. Kā kaķis un pele... 

Vīrietis cenšas izzināt sievieti visu savu dzīvi un otrādi. Ir daudzas lietas, kas jūs, sievietes, vieno, un ir daudzas lietas, kurās jūs ikviena atšķiraties. Un te rodas tā spēle...

EGOISTE: Pieķeršos aiz astes tevis teiktajam "izzināt sievietes". Kas ir tas, ko tu pats personīgi būtu vienmēr vēlējies mācīties no sievietēm?

DONS: Tā absolūti ir viena vienīgā lieta, kuru mēs kā vīrieši nekad nesapratīsim, - sievietes intuīcija. Pieļauju, ka šī īpašība jeb "antena" ir radusies sensenos laikos, kad vīrieši gāja medīt mamutu un sievietes palika mājās ar bērniem pie pavarda. Te radās tā drošības sajūta, jo sieviete sajūt, kad iespējamas pēkšņas briesmas. Tas arī ir tas pats stāsts mūsdienās, kad sieva un vīrs jau guļ gultā un sieviete saka, ka "man liekas, ka logs ir vaļā... vai durvis". Un, lai gan vīrs saka, ka visam jābūt kārtībā, viņa neatkāpjas no savas sajūtas, ka kaut kas nav. Vīrietim nav šīs sajūtas, ka kaut kas nav... Tā ir tā "antena".

FOTO: Ekrānuzņēmums

EGOISTE: Teorijas ir daudzas. Viena no tām - Vīrietis uz šīs zemes nonāca pirmais un Sieviete tika radīta no viņa ribas. Kāds zinātniski stāsta, ka esam evolūcijas bērni. Kā tev šķiet, kā tas viss sākās ar mums? Un kurš tad bija pirmais - Vīrietis vai Sieviete?

DONS: Man šķiet, ka viss sākās ar Lielo Sprādzienu un organismiem, kuri attīstījās mutācijas ceļā. Tā arī izveidojās planētas iedzīvotāji. Tā zinātnieki stāsta, un man nav pamata viņiem neticēt. Bet, ja mēs pieskaramies pasakām, tad pamēģināsim mazliet racionalizēt. Kā tad Vīrietis viens pats var radīt kaut ko? Arī Sieviete nevar viena to izdarīt. Ir vajadzīga tā kopā būšana, lai būtu trešais.

Un es domāju, ka Sieviete un Vīrietis radās vienlaicīgi. Varbūt katrs savā dārza stūrī vai katrs savā pilsētas malā, un tad viņi satikās...

EGOISTE: Nosauc trīs lietas, uz kā balstās patiesas un vērtīgas savstarpējas attiecības starp Vīrieti un Sievieti!

DONS: Attiecības balstās uz atklātību. Pirmkārt, ir jābūt atklātiem vienam pret otru it visā. Otrā lieta noteikti ir humora izjūta, kas vieno. Un tad tie ir pašu cilvēku tipi.

Man liekas, ka divi identiski cilvēki nevar būt kopā, jo tad viņi nepamana viens otru.

Var būt daudz kopīgu interešu, bet nevar būt kopā divi identiski cilvēki, kaut kur vienmēr ir atšķirība. Pievelkas plusi un mīnusi. Tieši tas viss attiecības ieliek harmonijā. 

FOTO: Ekrānuzņēmums

EGOISTE: Parunāsim par greizsirdību. Tu pats esi greizsirdīgs? 

DONS: Esmu bijis, jā, bet tagad šī īpašība man izzūd. Greizsirdīgam būt nav jēgas. Tā rada tikai tādu nepatīkamu sajūtu. Ja otrs cilvēks ir izdomājis iet, viņš aizies. Es tad parasti domāju: tev taču dzīve bija arī pirms šīm attiecībām - tad tev būs arī dzīve pēc tam. Vai arī nebūs...

Greizsirdība rodas privātīpašnieciskās attiecībās. Kad sākam spēlēt oligarhus un sākas kontrole pār otru... Nē, neviens nevienam nepieder.

EGOISTE: Un tomēr, tas realitātē nav tik viegli...

DONS: Ir skaists salīdzinājums par taureni, kas nosēžas uz pleca. Tas ir skaisti, izbaudi šo mirkli. Taurenis var uzkavēties stundu, var uzkavēties minūti, sekundi... Tas var būt atkarīgs arī no tevis, no tavām sajūtām. Ja esi tobrīd nervozs, taurenis var aizlidot uzreiz vai pat neapsēsties uz pleca.

Nākamais ir mēģinājums šo taureni sagūstīt ar tīklu. Jā, tad viņš būs pie tevis, bet vai taurenis būs brīvs? Vai taurenis varēs tevi iedvesmot? Kā ir labāk, skatīties uz viņu caur ķeramā tīkla sietiņu vai tomēr uz brīvu taureni?

EGOISTE: Būt brīvam attiecībās - vai tas piedod arī neuzticību, kas gadījās? Kāpēc mūsdienās tik bieži par šķiršanās iemeslu min vīrieša neuzticību? 

DONS: Katras attiecības ir kā pirksta nospiedums. Viens un vienīgs. Nav vienādu attiecību, tāpēc nav jālasa visiem vienas pamācības no glancētiem žurnāliem. Tas viss ir lieki un tikai traucē. Runājot par neuzticību, man jāpajautā pretī: kas īsti ir neuzticība? Manuprāt, tā sākas galvā. 

EGOISTE: Tātad, tavuprāt, fiziska neuzticība ir tikai turpinājums...

DONS: Visa sākumā ir ideja. Tā ir doma par kaut ko vai par kaut kā trūkumu... Bet es nenosodu nekādā veidā nevienu cilvēku.

Ja attiecību starpā ir atklātība, domāju, ka var visu atrisināt un nav uzreiz jāplēš trauki un jāskrien ar galvu sienā. Cieņpilni var izrunāt visus notikumus un turpināt savu eksistenci. 

EGOISTE: Kādas ir tavas domas par laulībām kā attiecību turpinājumu? Tas ir svarīgi? 

DONS: Nesen noskatījos filmu ar Skārletu Johansoni, kur bija stāsts par kāda pāra šķiršanās gaitu. Iemīlas, apprecas un tad sāk šķiršanās procesu. Tas visu sačakarē. Protams, sajūtas ir divējādas. Viens, kā es iztēlojos to skaisto, laimīgo laulības pusi ar kopīgiem svētkiem un Ziemassvētku zeķēm kājās. Jā, tās ir sentimentālas un skaistas lietas. Bet tad otra.... (Aizdomājas). Es esmu pats bijis precējies un... nenožēloju to. Kas bijis, bijis. 

FOTO: Ekrānuzņēmums

EGOISTE: Vai laulība attīsta attiecības?

DONS: Nedomāju. Drīzāk laulības ir iekšējais miers cilvēkam, kuram tas ir ļoti svarīgi. 

EGOISTE: Kā tad mēs varam attīstīt attiecības?

DONS: Tas ir vienkārši - esot attiecībās, tu tās jau attīsti. Protams, nevar visu laiku staigāt rozā brillēs - ir kāpumi un kritumi. Attiecības veidojas pa slāņiem, bet vai tieši laulības ir kāds no šiem slāņiem? Varbūt... Bet domāju, nevajag pieķerties lietām un dažādām klišejām. Jā, kāds nodzīvo laulībā laimīgi desmitiem gadu. Lieliski, viņiem sanāca, bet nedomāju, ka tad, ja tev nesanāk, vajag visu dzīvi pēc tā drudžaini skriet.. 

EGOISTE: Parunāsim par seksuālo saderību. Tu to neminēji kā vienu no galvenajām lietām, kas veido attiecības...

DONS (smaida): Tas ir ļoti svarīgi! Absolūti - bez ierunām.

EGOISTE: Tad saki, vai, ja tev saskan ar cilvēku dvēseliski, tev noteikti saskanēs arī ar viņu gultā? 

DONS: Ja tu esi iemīlējies cilvēkā, tava saderība veidosies no prakses. Var būt tā, ka ir uzreiz "wooow", bet var būt tā, ka cilvēkam no sākuma ir kaut kā jāatveras. Un tad ir jāliek lietā visi ieroči - ja kaut kas nepatīk, atgriežamies pie pirmā punkta - atklātība, izrunājam un turpinām.

Katram no mums galvā ir jābūt vēlmei izdarīt otram patīkami un lai viņam ir labi. Un, ja otram ir labi - tad viss ir labi.

EGOISTE: Jautājums par ziedošanos attiecībās. Vai var mīlēt otru par daudz? 

DONS: Vārds ziedošanās man izklausās pēc tādas klostera dzīves. Bet, ja man prasi, vai var mīlēt otru par daudz, es saku - nevar. Var mīlēt par maz, tas gan. Mīlestība var būt daudz, un tā ir baigais spēks.

Jā, mīlestība ir lielākais spēks, kas tevī pamodina radošumu, mērķtiecību, visu... Skaisti, nebiju sen par to iedomājies. 

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

EGOISTE: Brokastu nobeigumā palūgšu tev kādu novēlējumu mums, sievietēm. Ko tev gribētos mums pateikt pēc šīs sarunas?

DONS: Sievietes, palieciet tikpat noslēpumainas. Esiet skaistas un burvīgas, un nevajag to aizmirst, ka jūs tādas esat! Mēs, vīrieši, ja arī to neizrādām, tāpat jūkam prātā. Un tā spēle jeb dzīves rotaļa jau turpinās. Nesarežģīsim to.

Atceramies visu laiku par taureni - tam ir jābūt viegli. Ja tas nav viegli, pagaidām brīdi, kad tas top viegli. Bet ja tas tomēr nepienāk - ejam viegli tālāk un meklējam taureņus citur...

Paldies Donam par sarunu un ar nepacietību gaidīsim Dona līdz šim vērienīgāko koncertu 14.08. "Daugavas stadionā", uz kuru biļetes iegādājamas kā jauka dāvana tuvākajiem jau tagad! 

“Koncerti ir kā svētki, kurus gaidu. Reizēm nākas gaidīt pārāk ilgi. Sajūtas, emocijas un tā enerģija, kas izplūst cauri koncerta laikā, dod spēku radīt jaunas dziesmas un atkal gaidīt nākamos svētkus. Doma par stadiona koncertu manī mutuļo jau kādu laiku” - tā par gaidāmo koncertu saka Dons. 

Koncerta programmā tiks iekļautas dziesmas gan no pavasarī gaidāmā jaunā albuma, gan, protams, arī publikas iemīļotie hiti, kā arī citi pārsteigumi un viesi. 

Mīļš paldies viesnīca Metropole by Semarah Hotels un tās restorānam par mājīgo interjeru un gardajām brokastīm.

Uz augšu