T, 29.03.2023.

Irākā dienošie Latvijas karavīri tiks pārvietoti uz Kuveitu

TVNET/LETA
Irākā dienošie Latvijas karavīri tiks pārvietoti uz Kuveitu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 11
NATO spēki Irākā, Bagdādē.
NATO spēki Irākā, Bagdādē. Foto: EPA/Scanpix

Tāpat kā Dānija, arī Latvija savus sešus Irākā dienošos karavīrus pārvietos uz Kuveitu, pastāstīja Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Ministrs atgādināja, ka Dānija drošības apsvērumu dēļ uz laiku no Irākas uz Kuveitu pārvietos lielāko daļu no tur izvietotajiem karavīriem. Tas nozīmē, ka līdz ar dāņiem uz Kuveitu tiks pārvietoti Dānijas kontingenta sastāvā dienošie seši Latvijas karavīri. Viņi patlaban mājās neatgriezīsies, bet uzturēsies šajā Tuvo Austrumu valstī.

Šāds lēmums pamatots ar vairākiem apsvērumiem - gan drošības dēļ, gan arī ar to, ka patlaban jebkāda veida Irākas spēku apmācības Irākā uz nezināmu laiku ir pārtrauktas.

Minētais nenozīmē, ka tiek pārtraukta Latvijas dalība starptautiskajā operācijā pret teroristisko organizāciju "Islāma valsts" Irākā. "Latvija atbalsta ASV un turpinās atbalstīt ASV vadīto koalīciju. Kas attiecas uz Latvijas karavīru atgriešanos atpakaļ Irākā, tad ar sabiedrotajiem tiks vērtēta tālākā drošības situācija," uzsvēra Pabriks.

Jau ziņots, ka Dānija drošības apsvērumu dēļ uz laiku no Irākas uz Kuveitu pārvietos lielāko daļu no tur izvietotajiem 130 karavīriem, trešdien paziņoja Dānijas premjerministre Mete Fredriksena.

Aptuveni 30 līdz 40 dāņu karavīri paliks aviobāzē Ainasadā Irākas provincē Anbārā, bet pārējie tiks pārcelti uz kaimiņvalsti Kuveitu.

Uz ASV armijas un koalīcijas spēku izmantoto aviobāzi Ainasadā Irākas provincē Anbārā trešdienas rītā Irāna izšāva 17 raķetes. Bāzē izvietoti 130 dāņu karavīri, un Dānijas kontingentā dien arī seši Latvijas karavīri.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu