Sv, 14.08.2022.

Trīs sīki remontdarbi, ar kuriem sākt jaunu gadu

TVNET
Trīs sīki remontdarbi, ar kuriem sākt jaunu gadu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Unsplash

Labas Jaungada apņemšanās ne vienmēr prasa gadu no dzīves. Lai mājoklī atrastos vieta jauniem enerģiju strāvojumiem un lielām idejām, sāc gadu ar maziem, vienmēr atliktiem remontdarbiem un sakārto savu dzīves telpu

Saskrūvē mēbeles

Apnicis atsist kājas īkšķi pret kaktā ieslieto kasti, kurā iepakots nesaliktais plaukts? Nav bijis iedvesmas pieskrūvēt jauno, glīto aizkaru stieni? Vairumam no mums šie darbi ir pa spēkam, galvenais ir uzdevumam piemēroti darba instrumenti, stabilas saliekamās kāpnes, nedaudz pacietības un, kā mēdz jokot, – ja visu esat izmēģinājuši, bet nekas nesanāk, izlasiet instrukciju.

“Mūsdienās pieejamais instrumentu klāsts ir milzīgs. Pietiks ar vienu labu, daudzfunkcionālu urbjmašīnu, kurai atliek vien nomainīt uzgali, lai paveiktu teju visus darbus.

Urbjmašīnas ir pieejamas komplektā ar dažādiem uzgaļiem, bet var iegādāties arī uzgaļu komplektus atsevišķi – gan urbjus, gan skrūvgriežus. Ja esat tradīciju piekritēji, protams, arī dažādi rokas instrumenti ir gana labs rīks vienkāršākiem montāžas darbiem, tikai vajadzēs mazliet vairāk spēka un pacietības,” stāsta eksperts Ainārs Zvirbulis, piebilstot – iegādātie instrumenti noderēs arī tad, ja jānomaina atslēga, durvju rokturis, jāpieliek lustra vai glezna, jāpievelk vaļīgas skrūves utt.

Foto: Unsplash

Nomaini pilošo ūdens krānu

Iespējams, kaķis ir sajūsmā par draiskajām pilītēm, kuras tvarstīt vannā vai izlietnē, bet diez vai namamāte būs vienisprātis. Lai jaunā gada ritmu neizjauktu vienmuļa ūdens pilēšana, ir laiks nomainīt vainīgo ūdens krānu.

Šis gan nebūs tik viegls darbiņš kā izurbt sienā caurumu, tomēr, rūpīgi aplūkojot, kā pievienots vecais ūdens krāns, bez pārliekas piepūles un ar rūpību to paveikt izdosies pat iesācējiem.

“Te būtu jāpievērš uzmanība labām, pareizi uzstādītām blīvēm un noteikti jābruņojas ar pacietību. Toties paši jaucējkrāni mūsdienās pieejami teju katrai dzīves situācijai – vannasistabas, virtuves un saimniecības telpām, izlietnei, vannai un dušai, sienā iemontējami un aprīkoti ar izvelkamu pagarinājumu. Profesionāls santehniķis noteikti varētu pamatot, kāds ūdens krāns un kāpēc ir vislabāk piemērots katrai konkrētajai situācijai, taču savu funkciju veiks jebkurš. Atliek vien izvēlēties acij tīkamāko dizainu, atbilstošu izmēru un ķerties pie darba!” iesaka Ainārs Zvirbulis.

Foto: Unsplash

Salabo apskādēto sienu

Nereti dzīvokļa sienas ir tas interjera elements, kurš visātrāk iedzīvojas estētiska rakstura problēmās. Tapetes ar laiku nobružājas, krāsojums izbalo, pārvietojot mēbeles, parādās neglīti pleķi, un katrs četrkājaiņu īpašnieks zina – ja mīlulis nolēmis skrāpēt tapetes, cīņa ir bezcerīga. Labā ziņa – sienu var itin vienkārši atjaunot!

“Visvienkāršāk to izdarīt, ja saimniecībā saglabājies lieks tapešu rullis, ko atliek vien uzlīmēt cietušajai vietai. Taču ne vienmēr postījumi ir tik viegli noslēpjami.

Ja gribas lielākas pārmaiņas vai siena ir kārtīgi cietusi, nāksies noņemt vecās tapetes, špaktelēt, pulēt un tad lemt par labu krāsai vai tapetēm. Fototapetes, krāsojamās, stikla šķiedras, vinila, papīra, akrila, ekoloģiskās, dabīgo šķiedru, šķidrās – izvēlieties jebko, pēc kā ilgojas jūsos snaudošais dizainers! Izdevīgs pirkums mazākiem remontdarbiem ir dažādi tapešu atlikumi. Arī vēlamo krāsu sajauks jebkurā specializētajā veikalā – galvenais ieklausīties savās vēlmēs un iztēloties, cik skaisti ir sākt gadu sapostā vidē. Darbi paši ies no rokas!” sola speciālists.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu