Pk, 31.03.2023.

Kariņš izprot abas puses - par VDD jaunās ēkas vietu jādiskutē

TVNET/LETA
Kariņš izprot abas puses - par VDD jaunās ēkas vietu jādiskutē
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš Foto: Paula Čurkste/LETA

Ir nepieciešama diskusija par Valsts drošības dienesta (VDD) jaunās ēka atrašanās vietu, uzskata Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem šovakar žurnālistiem norādīja, ka jautājums par VDD ēkas būvniecību ilgstoši bijis slepens, savukārt tagad tas ir nonācis publiskajā dienaskārtībā.

Kariņš sacīja, ka saprotot rīdzinieku vēlmi pēc zaļajām zonām pilsētā, taču vienlaikus saprotama esot arī drošības dienesta motivācija.

"Jārunā ar aktīvistiem, jānodrošina diskusija," teica premjers, gan atzīstot, ka diskusiju apgrūtina tas, ka runa ir par īpašu ēku.

Viņš atgādināja, ka Saeimā ir iesniegts vairāku tūkstošu iedzīvotāju parakstīts iesniegums par parka ierīkošanu vietā, kur paredzēts būvēt jauno VDD ēku, tāpēc diskusijai būtu jānotiek Saeimā, iespējams, parlamenta Nacionālās drošības komisijā.

"Jautājums ir sadzirdēts, meklēsim loģiskāko risinājumu," solīja valdības vadītājs.

Tikmēr partijas "Attīstībai/Par!" Rīgas mēra kandidāts un Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Staķis šodien tikās ar Teikas apkaimes biedrības, Rīgas apkaimju alianses, biedrības "Pilsēta cilvēkiem" pārstāvjiem, lai pārrunātu VDD ēkas atrašanās vietu.

Viņš skaidroja, ka šodienas tikšanās nebija ar partijas mandātu, bet pēc viņa iniciatīvas. Staķis uzskata, ka bez publiskas apspriešanas šis projekts tālāk nevarot notikt.

"Es noteikti aicināšu savu partiju un partijas ministrus atbalstīt variantu, ka šis jautājums uz kādu brīdi tiek iesaldēts, kamēr notiek publiska apspriešana. Uzskatu, ka VAS "Valsts nekustamie īpašumi" var rīkot publisko apspriešanu un, manuprāt, uzklausot visu pušu viedokļus, ir iespējams virzīties tālāk. Iespējams, tiek meklēti arī kādi citi risinājumi," norādīja Staķis.

Jau vēstīts, ka Rīgā, bijušā velotreka "Marss" vietā, plānots būvēt jaunu ēku VDD, tādējādi, visticamāk, nebūs lemts piepildīties VEF rajona nekustamo īpašumu attīstītāju un iedzīvotāju iecerei šajā teritorijā izveidot parku.

Lēmums par jaunas VDD ēkas celšanu šajā vietā pieņemts 2017.gadā, bet šogad tikšot sākta būvniecība.

Ministru kabinets jau 2008.gadā esot pieņēmis lēmumu par jaunas ēkas būvniecības nepieciešamību VDD vajadzībām, taču 2009.gadā saistībā ar vispārējo finanšu krīzi ēkas būvniecība tika atlikta uz vēlāku laiku.

VDD iepriekš vērsa uzmanību, ka kopš 2017.gada augusta ir noritējis intensīvs darbs pie projekta īstenošanas - veikta zemesgabala inženierģeoloģiskā izpēte, izstrādāts būvprojekts, uzsākta sadarbība ar būvuzraugiem un veikti citi priekšdarbi, ieguldot vairākus miljonus eiro. Ņemot vērā ieguldītos resursus un laiku, iespēja par projekta pārcelšanu uz citu vietu netiek izskatīta.

Savukārt "Valsts nekustamie īpašumi" iepriekš norādīja, ka, atbilstoši Rīgas pilsētas teritorijas plānošanas dokumentiem

īpašums Brīvības gatvē 207 vienmēr ir bijis paredzēts kā apbūvējama teritorija - tā nekad nav bijusi iezīmēta kā zaļā zona apstādījumiem vai parkam.

VNĪ šo teritoriju, ņemot vērā Pašvaldības teritorijas attīstības plānus un tās stratēģisko atrašanās vietu, vienmēr ir paredzējusi valsts iestāžu infrastruktūras attīstībai, norādīja uzņēmumā.

Tikmēr Saeimā pirms nedēļas tika iesniegta sabiedriskā iniciatīva "Palīdzi novērst ilggadīgu koku izciršanu un izveidot parku bijušā velotreka "Marss" vietā".

Mēneša laikā Teikas apkaimes biedrībai, Rīgas apkaimju aliansei, biedrībai "Pilsēta cilvēkiem" un inovāciju kustībai "Vefresh" izdevies savākt vairāk nekā 15 500 iedzīvotāju parakstu, no kuriem 4278 ir fiziski paraksti, savukārt pārējie - digitālie paraksti platformā "Manabalss.lv". Parakstu vākšana tikusi sākta, "lai nepieļautu vairāku desmitu ilggadīgu koku izciršanu un atjaunotu publisku zaļo zonu bijušajā velotreka "Marss" teritorijā".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu