Pk, 22.09.2023.

Beļģijas izlūkdienesti veic vērienīgas iekšējās pārbaudes bažās par ārvalstu iefiltrēšanos

LETA/EUOBSERVER
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Beļģijas izlūkdienesti, kas ir atbildīgi par Eiropas Savienības (ES) un NATO objektu aizsardzību, sākuši vērienīgas pārbaudes bažās par Krievijas un citu pušu iespējamo iefiltrēšanos.

Beļģijas izlūkdienesta pārraudzības struktūra "Comite R" pēdējo mēnešu laikā šajā sakarībā sākusi 20 lietu izmeklēšanu, vēsta Beļģijas laikraksts "Die Tijd".

15 lietas sāktas militārās izlūkošanas dienestā ADIV, bet iekšzemes drošības dienestā VSSE - piecas.

Dažas lietās tiek izmeklēta Krievijas iespējamā ietekme, citās - citu ārvalstu darbības, norādīja laikraksts.

Viena lieta sākta saistībā ar bijušo ADIV virsnieku, kuram ar kādu Krievijas majoru un, kā noprotams, čečenu bandītu piederējis privāto lidmašīnu uzņēmums, kas apkalpojis VIP klientus, medijam "EUobserver" apliecināja avots Beļģijas drošības struktūrās.

Beļģijas organizācijas līdzās darbam nacionālo drošības interešu jomā pret ārvalstu spiegošanas aktivitātēm aizsargā arī ES un NATO ēkas, kā arī 47 000 ES un NATO darbinieku, kas dzīvo Beļģijā.

Kā iepriekš brīdinājušas ES institūcijas, Briselē bāzējas simtiem Krievijas un Ķīnas spiegu.

Ziņa par vērienīgām pārbaudēm parādās neilgi pēc kāda VSSE trauksmes cēlāja apsūdzībām, ka pretizlūkošanas dienesta vadītājs esot biedējoši iecietīgs pret Krieviju.

Kad trauksmes cēlājs par šo problēmu paudis bažas organizācijas iekšienē, "Comite R" izmeklētājs draudējis viņam un viņa ģimenei.

Savukārt ADIV pretizlūkošanas vadītājs pērn tika atstādināts no amata saistībā ar trūkumiem slepenu dokumentu apritē un glabāšanā, kas bija vēl viens signāls tam, cik izplatītas ir problēmas.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais