C, 21.09.2023.

Igaunijā grasās atcelt sodu ātrumpārkāpējam, kura sievai bija sākušās dzemdības

TVNET/Postimees
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 16
Foto: Reuters/ScanPix

Igaunijas ceļu policija atcēlusi par ātruma pārsniegšanu piespriesto sodu vīrietim, kurš steidzās uz mājām, kur viņa sievai bija sākušās dzemdības, vēsta "Postimees".

Ceļu policija apturēja vīrieti, kurš 7.janvārī ar ātrumu 130 līdz 140 km/h traucās vietā, kur maksimālais atļautais braukšanas ātrums bija 90 km/h.

Ceļu policija ģimenes tēvam Rainam par pārkāpumu piesprieda 400 eiro lielu naudassodu.

37 gadus vecais Rains sodu apstrīdēja Harju tiesā, kura savu lēmumu paziņos ceturtdien. Taču situācija rādās cerīga, jo policija piekritusi atcelt sodu.

Galu galā dzemdības pieņēma ģimenes desmit gadus vecais dēls Ralfs, sekojot ārkārtas situāciju tālruņa operatora norādījumiem, jo tēvu par ātruma pārsniegšanu bija aizturējusi policija.

Policijas pārstāvis Kristians Jāns skaidro, ka likumsargu svarīgākais uzdevums esot palīdzēt iedzīvotājiem. "Konkrētajā situācijā mēs neizdarījām pietiekami, lai atbalstītu ģimeni. Zinot, ka vīrietis steidzās mājās pie dzemdējošās sievas, policisti varēja palīdzēt un atrast veidus, kā viņu ātrāk nogādāt mājās," sacīja Jāns.

Viņš norādīja, ka vīrietis iesniedzis tiesā lūgumu samazināt soda apmēru, taču policija jau janvārī iesniegusi vajadzīgos dokumentus, lai to atceltu pilnībā.

7.janvārī plkst.15.45 Tallinas-Narvas šosejas 31.kilometrā tika apstādināts "Toyota Hilux" automobilis, kas pārsniedza ātrumu. Ceļa segums bija mitrs, un sniga slapjš sniegs.

Autovadītājs policistiem stāstīja, ka steidzoties mājās pie sievas, kurai sākušās dzemdības. Ceļu policisti pajautāja, vai izsaukta ātrā palīdzība, uz ko saņēma apstiprinošu atbildi.

Apskatot transporta līdzekli, izrādījās, ka tehniskās apskates termiņš beidzies jau oktobrī. Ņemot vērā visus apstākļus, policists nolēma piespriest lielu naudassodu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 16

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais