P, 30.01.2023.

Krievija piedāvā iztiesāt MH17 lietu; ierosinājums atsaucību negūst

TVNET/LETA/RFE/RL
Krievija piedāvā iztiesāt MH17 lietu; ierosinājums atsaucību negūst
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 20
Foto: Reuters/ScanPix

Nīderlande noraidījusi Krievijas piedāvājumu tai tiesāt trīs Krievijas pilsoņus, kas apsūdzēti par Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu virs Austrumukrainas 2014.gada jūlijā.

Nīderlandes tieslietu ministrs Ferds Graperhauss trešdien paziņoja, ka Krievija 2019.gada oktobrī nosūtījusi vēstuli, vai Nīderlande apsvērtu trīs aizdomās turamo krievu tiesāšanas pārcelšanu uz Maskavu.

"Tieslietu un drošības ministrija atbildēja, ka trīs aizdomās turamo krievu krimināltiesvedības pārcelšana Nīderlandes varasiestādēm nav iespējama un netiek apsvērta," vēstulē parlamentam norādīja Graperhauss.

"Valdībai ir pilnīga uzticība Nīderlandes tiesu varas neatkarībai un kvalitātei," paziņoja Graperhauss.

Nīderlandes prokuratūra šomēnes izvirzīja apsūdzības četriem aizdomās turamajiem par Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu un izsauca viņus uz izmeklēšanas procedūrām.

Starptautiskā izmeklēšanas komisija pagājušā gada jūnijā identificēja četrus aizdomās turamos lietā par lidmašīnas notriekšanu. Aizdomās turamie identificēti kā Krievijas pilsoņi Igors Girkins, Sergejs Dubinskis un Oļegs Pulatovs un Ukrainas pilsonis Leonīds Harčenko.

Tiesa sāksies 9.martā un notiks pēc Nīderlandes likumiem. Tiesas kolēģijā būs pieci tiesneši - trīs pastāvīgie un divi vietnieki.

Tiesas sēdes ieplānotas līdz 2021.gada marta beigām un tām varēs sekot līdzi translācijā internetā.

Malaizijas pasažieru lidmašīna "Boeing 777" tika notriekta 2014.gadā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolētās teritorijas Ukrainas austrumos. Katastrofā dzīvību zaudēja visi lidmašīnā esošie 298 pasažieri un apkalpes locekļi. Aptuveni divas trešdaļas no bojāgājušajiem bija Nīderlandes pilsoņi.

Izmeklētāji iepriekš paziņojuši, ka raķete "Buk", ar kuru notriekta lidmašīna, uz Ukrainu tika nogādāta no Krievijas pretgaisa brigādes, kas bāzēta Kurskā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu