Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies britu mūziķis Maikls Kivanuka

Maikls Kivanuka

FOTO: publicitātes

21. jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies britu mūziķis Maikls Kivanuka, informē koncerta rīkotājas aģentūras "8 Days A Week" pārstāvji. Atgādinām, ka Kivanuka jau reiz uzstājies Latvijā, Positivus festivālā.

Iepriekšpārdošanas biļetes jau ir nonākušas pārdošanā. Biļetes pieejams Biļešu servisa kasēs.

Maikls Kivanuka

FOTO: Publicitātes foto

Kivanuka ir īsts tīrradnis, kas apciemojis Latviju savas karjeras pašos pirmsākumos 2013. gadā, kad viņš uzstājās festivālā “Positivus”. Kopš šīs uzstāšanās.

Ugandas bēgļa bērns nebaidās dziedāt par neērtām tēmām. Savās dziesmās viņš bieži skar rasu nevienlīdzībai veltīto notiekošo cīņu. Viņš ar lepnumu nes Ugandas vārdu, un sapņo kādreiz uzstāties arī tur.

Savas darbības pirmsākumos Maikls kā sesiju mūziķis piedalījās citu mūziķu projektos un ierakstos, un nekad nav pat sapņojis par solo karjeru. Vēl pirms sava debijas albuma iznākšanas viņš dalīja skatuvi ar pašu Adeli. Popmūzikas superzvaigzne izvēlējās viņu par iesildītāju savai vērienīgajai koncertturnejai. Lielisks sasniegums jaunietim, kuram tajā laikā bija iznākušas vien pāris dziesmas. Kritiķu atzinību viņš izpelnījās 2012. gadā ar debijas albumu “Home Again”. Otrais albums “Love & Hate” ir ievērojami vairojis Kivanukas atpazīstamību un popularitāti, nodrošinot stabilu vietu slavas virsotnē.

Klasiskais blūzs un džezs - tieši pagātnes varoņi ir viņa lielākie iedvesmas avoti. Džimijs Hendrikss, Bils Viters, Otiss Redings, Bobs Dilans un Džils Skots Herons ir mainījuši viņa dzīvi un atstājuši uz viņu neizdzēšamu iespaidu. 

"Man regulāri vaicā, kāpēc es izvēlos vienkārši saukt sevi vārdā. Lika saprast, ka, iespējams, es pārdošu vairāk albumu, ja izdomāšu kādu oriģinālu nosaukumu vai pseidonīmu. Bet es nevēlos to darīt, pasaulei nav nepieciešams vēl viens Ziggy Stardust. Es esmu Maikls Kivanuka un vienmēr tāds būšu, ”saka mūziķis, kurš uz Latviju dodas jau otro reizi. Nupat viņa šīs turnejas koncerti ASV un Kanādā tika pilnībā izpārdoti. 

Šodien Kivanuka dzīvo gluži kā sapnī. Aizvadītais gads viņam ir bijis vienkārši pārsteidzošs. Siguldā viņš prezentēs savu jaunāko albumu "Kiwanuka". Tas tika nosaukts mākslinieka uzvārdā, lai īpaši uzsvērtu viņa identitāti. Daudzas ietekmīgas publikācijas un mūzikas kritiķi šo ierakstu uzskata par gada svarīgāko albumu. “The Guardian” albumu sauca par "vienu no desmitgades nozīmīgākajiem", un žurnāls “Rolling Stone” ierosina noteikti noklausīties to no sākuma līdz beigām. Šis ir mūziķa trešais studijas albums. Tomēr ar trīs jau pilnībā pietiek, lai stabili ierakstītu viņa vārdu mūzikas vēsturē.

Noklausies albumu.

Kivanuka izmanto radošo mūzikas valodu, lai paustu savu viedokli un izteiktu savu nostāju. Viņa dziesmas ir personisks veltījums afroamerikāņu kultūrai. Drosmīgs, ļoti melodisks, muzikāli piesātināts un izaicinošs ieraksts. Tas ir enerģijas pilns, un pavisam nedaudz melanholisks.

Albums “Kiwanuka” prasmīgi diskutē par tādiem sarežģītiem jautājumiem, kā rases identitāte, vardarbība, neuzticēšanās un šaubas. Dziesmas lieliski turpina viena otru. Maikls Kivanuka nebaidās parādīt savu patieso seju - viņš ir introverts, nedzenas pēc modes, naudas un slavas.

Pirms dažām dienām “Brit Awards” izvirzīja šo ierakstu gada albumam, un tā autors tika nominēts par gada mākslinieku. Līdz šim Kivanuka ir divas reizes nominēts arī “Mercury” balvai. Rudenī viņam tika piešķirta speciālbalva no žurnāla “Q Magazine”. Maikls Kivanuka ir viens no interesantākajiem šī brīža britu mūziķiem, kā arī vienkārši ļoti sirsnīgs cilvēks.

Albuma tapšanā Maiklam palīdzēja "Grammy" ieguvušais talantīgais producents un mūziķis Danger Mouse.

Līdz šim Kivanukas turnejā ir notikuši jau 43 koncerti, no kuriem lielākā daļa ir bijuši pilnībā izpārdoti. Vasarā mūziķis apmeklēs arī svarīgākos festivālus Eiropā. 27. novembrī savu lielāko koncertu viņš sniegs „Alexandra Palace“ Londonā. Arī Siguldas pils lieliski atbilst viņa uzburtajām muzikālajām noskaņām.

Maikls Kivanuka

FOTO: Publicitātes foto

Uz augšu