O, 16.08.2022.

Beness Aijo atbrīvots no Jarenskas policijas nodaļas

TVNET
Beness Aijo atbrīvots no Jarenskas policijas nodaļas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 33
Nacionālboļševiku aktīvists Beness Aijo
Nacionālboļševiku aktīvists Beness Aijo Foto: Edijs Pālens/LETA

Prokremliskais kaujinieks Beness Aijo atbrīvots no Jarenskas policijas nodaļas Arhangeļskas apgabalā, to portālam MBH Media apliecinājuši gan Šiesas ekoaktīvisti, gan pats Aijo. 

Aijo tika aizturēts Jarenskas ciematā 12. februārī, kur viņš bija ieradies, lai atbalstītu vides aktīvistus, kas iebilst pret atkritumu poligona izveidi Šijesas ciemā.

Kā norāda Valsts drošības dienests, pret šo personu pērn jūlijā dienests lūdza Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos.

Jau ziņots, ka 2015.gada februārī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa izsludināja Aijo meklēšanā krimināllietā, kurā viņš apsūdzēts par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu. Aijo bija jāstājas tiesas priekšā, taču viņš bija aizbēdzis no Latvijas un paziņoja, ka atrodas pašpasludinātās "Luhanskas tautas republikas" armijas rindās Donbasā un piedalās kaujas operācijās. 

2015.gada 19.februārī stājās spēkā izmaiņas Krimināllikumā, kas aizliedz prettiesiski piedalīties bruņotā konfliktā ārvalstīs. Ņemot vērā minēto, VDD sāka jaunu kriminālprocesu pret Aijo.

VDD izmeklētāja lēmumā par Aijo atzīšanu par aizdomās turēto bija teikts, ka 1979.gadā dzimušais Aijo, nebūdams Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīrs, atrodas Ukrainas austrumos, kur nelikumīgi izveidotas bruņotas grupas sastāvā pielieto šaujamieročus un citu speciālo tehniku un piedalās militārās operācijās, veicot uzbrukumus Ukrainas valdības kontrolētajiem spēkiem. Šādas darbības ir pretrunā ar Latvijai saistošajām starptautiskajām tiesībām, uzsver VDD. 

Minēto pierādot internetā ievietotās Aijo uzrunas, fotogrāfijas un mediju publikācijas. Arī TV3 filmā "Revolūcijas eksportētāji" atspoguļotā Aijo intervija esot viens no pierādījumiem.

Latvijas Krimināllikums par minēto noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz desmit gadiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu