Premjers: Kliedzoši, ka tik ilgi bija jāgaida tiesas spriedums Zolitūdes traģēdijas lietā

Premjers Krišjānis Kariņš FOTO: Valsts kanceleja

Tas ir kliedzoši, ka līdz pirmās instances tiesas spriedumam Zolitūdes traģēdijas lietā bija jāgaida vairāk nekā seši gadi kopš pašas traģēdijas, šādu viedokli LTV "Rīta panorāmā" pauda premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņš piebilda, ka viņa kā premjera atbildība ir no tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) pieprasīt risinājumus tiesu procesu saīsināšanai.

Ministru prezidents lēsa, ka ap šo laiku vajadzētu būt pabeigtam Tieslietu ministrijas rosinātajam auditam tiesu sistēmā, izejot no kura viņš sagaida konkrētus risinājumus tiesvedību laika saīsināšanai.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa 18.februārī tā dēvētajā Zolitūdes traģēdijas krimināllietā par vainīgu atzina tikai būvinženieri Ivaru Sergetu un piesprieda viņam sešu gadu cietumsodu, uz pieciem gadiem aizliedzot ieņemt amatu. Prokuratūra Sergetam bija lūgusi piemērot septiņus gadus un sešus mēnešus ilgu brīvības atņemšanu. 

Savukārt visi pārējie apsūdzētie tika attaisnoti - gan ar būvniecības procesu tiešāk saistītie veikala projekta būvekspertīzes veicējs Andris Gulbis, arhitekts Andris Kalinka, būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš un uzņēmuma "Re&Re" būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš, gan arī Rīgas pilsētas būvvaldes Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas eksperte Marika Treija, būvvaldes būvinspekcijas priekšnieka vietniece Aija Meļņikova un būvvaldes darbinieks Jānis Balodis. Tāpat par nevainīgu atzīta uzņēmuma "Maxima Latvija" darba aizsardzības vecākā eksperte Inna Šuvajeva.

Runājot par citu aktuālu tiesvedību - Dānijā notiekošo lemšanu par Latvijas pilsones Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikas Republikai, premjers pauda viedokli, ka šajā lietā pašlaik valdība ir izdarījusi visu iespējamo, un viņš neredz, ka valdību varētu darīt vēl kaut ko.

Tālākais ir atkarīgs no Dānijas prokuratūras, un atliekot gaidīt tās lēmumus, piebilda politiķis.

Uz augšu
Back