Rīgā skatāmas ārkārtīgi retas autobūves leģendas
Ātruma Cilts dodas ciemos

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Jaunākajā raidījuma Ātruma Cilts sērijā, ko TVNET piedāvā sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju, raidījums dodas uz Rīgas Motormuzeju, lai izpētītu izstādē "Garāža" apskatāmos unikālos, antīkos spēkratus. Starp tiem ir ne tikai Baltijā senākais spēkrats, bet arī kāds īpašs Rolls-Royce, kura sākotnējam īpašniekam ar naudu grūtības nebija, jo mašīnā ir pat videomagnetafons, atpakaļskata kameras un runā, ka Karla Lāgerfelda dizainēta ādas apdare.

Izstāde "Garāža" tapusi sadarbībā ar Latvijas Antīko automobiļu klubu, un tajā atlasīti septiņi dažādu laiku un stilu automobiļi. Ātruma Cilts vadītājs Pauls Timrots kopā ar izstādes kuratoru Linardu Zandovski un Rīgas Motormuzeja galveno restauratoru Gunāru Dortānu dosies iepazīt autobūves pērles un pasaules mēroga retumus. 

"Garāžas" eksponātu vidū ir 1987. gada Rolls-Royce jeb bagāta vīra spēļmantiņa ar Karla Lāgerfelda dizaina krokodilādas sēdekļiem, televizoru atpakaļskatam un citām tā laika ekstrām. Izstādē apskatāms arī vecākais spēkrats Baltijā – 1911. gada tvaika auto Stanley model 63 Toy un Rīgas šķūnītī atklātais retums, pēdējais pirmskara Audi modelis Audi 920 ar priekšpiedziņu. Tāpat arī antīko auto entuziastiem ir iespēja aplūkot vienu no retajiem līdz mūsdienām saglabātajiem Cadillac Fleetwood V16 series 37-90 limuzīnu, kādu līdz 1940. gadam izmantoja arī Latvijas prezidents Kārlis Ulmanis, un citus iespaidīgus vēsturiskos braucamrīkus. 

2020. gada Ātruma Cilts sezonā Pauls Timrots turpina meklēt ātrumu, piedzīvojumus un interesantus sarunu biedrus. Ātruma Cilts katru trešdienu plkst. 19.00 skatāma arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā. Skatītāji aicināti piedalīties Twitter sarunās ar tēmturi #ĀtrumaCilts.

Uz augšu
Back