Prokuroram desmit dienu laikā jāpieņem lēmums par Misānes saukšanu pie kriminālatbildības

TVNET/LETA
Prokuroram desmit dienu laikā jāpieņem lēmums par Misānes saukšanu pie kriminālatbildības
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Kristīne Misāne
Kristīne Misāne Foto: Из личного архива

Prokuroram desmit dienu laikā ir jāizlemj jautājums par Latvijā nogādātās Kristīnes Misānes saukšanu pie kriminālatbildības un apsūdzības izsniegšanu, pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska. 

Viņa atzīmēja, ka Ģenerālprokuratūra otrdien saņēma informāciju no Valsts policijas (VP), ka Misāne ir faktiski nodota Latvijai kriminālvajāšanas veikšanai. 

Attiecīgi tuvākajā laikā Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors, kas ir procesa virzītājs Latvijā sāktajā kriminālprocesā, veiks nepieciešamās procesuālās darbības, tostarp izsniegs Misānei lēmumu par viņas atzīšanu par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 168.panta, 193.panta otrās daļas un 275.panta otrās daļas. 

Majevska piebilda, ka šobrīd plašāka informācija izmeklēšanas interesēs netiks sniegta.

Jau vēstīts, ka VP konvojs otrdien Rīgā no Dānijas nogādāja Misāni, kas Dienvidāfrikas republikā (DĀR) tiek turēta aizdomās par sava bērna nolaupīšanu.

Sieviete ir konvojēta uz Iļģuciema sieviešu cietumu.

Lai arī Misānei šobrīd ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, viņa varēs iesniegt izmeklēšanas tiesnesim pieteikumu par apcietinājuma turpmākas piemērošanas nepieciešamības izvērtēšanu.

Jau ziņots, ka Misāne kopš 2018.gada nogales atradās apcietinājumā Dānijā, kur viņa tika aizturēta, jo DĀR tiek turēta aizdomās par sava bērna nolaupīšanu, kā arī viņai tiek inkriminēti citi pārkāpumi. Dānija iepriekš bija pieņēmusi lēmumu Misāni izdot DĀR, bet izdošana trīs reizes tika atlikta.

Lai panāktu sievietes izdošanu Latvijai, nevis DĀR, Latvijas likumsargi no Misānes pārstāves saņēma viņas pašrocīgi uzrakstītu vaļsirdīgu atzīšanos. Ņemot vērā minēto, februāra vidū Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā tika ierosināts kriminālprocess un viņa atzīta par aizdomās turēto par DĀR, iespējams, izdarītiem noziegumiem.

Šī lieta ierosināta pēc trīs Krimināllikuma pantiem, proti, nolēmuma par aizgādības, aprūpes un saskarsmes tiesībām ar bērnu nepildīšanu, dokumenta viltošanu un izmantošanu un nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem.

Šajā lietā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piemēroja Misānei drošības līdzekli - apcietinājumu, un Latvijas Ģenerālprokuratūrā pieņemts Eiropas apcietinājuma lēmums, kas nekavējoties tika nosūtīts Dānijai.

Misānes pārstāvji aģentūru LETA iepriekš informēja, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

Baidoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Misāne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādīja radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču, šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. Misānes pārstāvji apgalvoja, ka DĀR sievietei draudot 15 gadus ilgs cietumsods.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais