S, 13.08.2022.

Čelsija Meninga mēģinājusi izdarīt pašnāvību

TVNET/LETA/AFP
Čelsija Meninga mēģinājusi izdarīt pašnāvību
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Čelsija Meninga
Čelsija Meninga Foto: AP/Scanpix

Bijusī ASV militārā izlūkdienesta analītiķe Čelsija Meninga trešdien, divas dienas pirms tiesas sēdes, kurā tiks izskatīta viņas atteikšanās stāties lielās zvērināto kolēģijas priekšā, mēģinājusi izdarīt pašnāvību, ceturtdien pavēstīja Meningas atbalsta organizācija "Sparrow Project".

"Viņa ir nogādāta slimnīcā un šobrīd atlabst," teikts organizācijas paziņojumā.

Joprojām ir ieplānota Meningas stāšanās piektdien Virdžīnijā tiesneša priekšā, kas izlems, vai viņai piemērotais sods tiks turpināts, norādīja organizācija.

Meninga pērn maijā tika nosūtīta atpakaļ uz cietumu par atteikšanos liecināt lielās zvērināto kolēģijas priekšā lietā par tīmekļa projektu "WikiLeaks", kas atklātībai nodevis tūkstošiem slepenu ASV valdības dokumentu.

Meninga pirms vairākiem gadiem nopludināja slepenus dokumentus par kariem Irākā un Afganistānā, kļūstot par pretkara un slepenības pretinieku kustības varoni. Lielā mērā pateicoties Meningai, "WikiLeaks" kļuvusi par nozīmīgu spēlētāju globālajā slepenības pretinieku kustībā.

"Viņas atteikums piedalīties slepenā lielās zvērināto žūrijas kolēģijas procesā, kas, kā viņa uzskata, pakļauts lielam ļaunprātīgas izmantošanas riskam, paliek nemainīgs," apliecināja "Sparrow Project". "Meninga iepriekš norādījusi, ka nenodos savus principus, pat riskējot nodarīt sev nopietnu kaitējumu."

Bijušajai ASV kareivei Meningai pērn maijā tika noteikts atkārtots apcietinājums par necieņu pret tiesu, jo viņa atkal atteikusies liecināt izmeklēšanā pret vietni "WikiLeaks" un tās dibinātāju Džūljenu Asanžu.

Meninga pavadījusi septiņus gadus armijas cietumos par ASV noslēpumu nopludināšanu "WikiLeaks" 2010.gadā.

Bijusī militārās izlūkošanas analītiķe Meninga 2013.gada augustā ASV tika notiesāta par spiegošanu un citiem noziegumiem pēc savas atzīšanās, ka nodevusi slepenus valdības un armijas dokumentus vietnei "WikiLeaks". Karatiesa viņu atzina par vainīgu 20 apsūdzības punktos.

Viņa tika aizturēta 2010.gadā un pavadīja ieslodzījumā armijas cietumā Kanzasas štata Levenvērtas fortā apmēram septiņus gadus no piespriestā 35 gadu cietumsoda.

Meninga mūža lielāko daļu ir bijusi pazīstama kā vīrietis vārdā Bredlijs Menings, bet, jau atrodoties ieslodzījumā, lūdza, lai viņu uzskata par sievieti un dēvē par Čelsiju.

Meninga 2017.gada maijā tika atbrīvota no ieslodzījuma saskaņā ar bijušā ASV prezidenta Baraka Obamas lēmumu samazināt viņai piespriesto 35 gadu cietumsodu. Obama, pieņemot vienu no saviem pēdējiem lēmumiem ASV prezidenta amatā, apžēloja 64 cilvēkus un samazināja sodus vēl 209, arī Meningai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu