T, 31.05.2023.

TOP10 pakaļdzīšanās, kas ir daudzu slavenu kinofilmu "sāls"

No TVNET arhīva
TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Raksta turpinājums
1 / 11
Nākamais
Foto: TVNET kolāža

Skatīties, kā lielā ātrumā viena otrai pakaļ traucas divas automašīnas, kuru vadītāji izmanto dažādus palīglīdzekļus, lai panāktu vai kavētu viens otru, šķiet, ir labākā izklaide filmās. Un, ja vēl šī aina noslēdzas ar efektīgu avāriju un metāllūžņu kaudzi... 

TVNET piedāvā savu versiju par gaumīgākajām pakaļdzīšanās epizodēm kinofilmās. Ja kāda no tām nav redzēta, tad laiks, kad valsts mērogā izplatīts ieteikums pašdistancēties jeb lieki nestaigāt apkārt un nekontaktēties ar citiem cilvēkiem, būs labi piemērots, lai pasēdētu pie ekrāna. Vai tas būs dators, planšete vai televizors, gan paliek katra paša ziņā.

Vairākas par kino rakstošas mājaslapas, kā arī blogeri izveidojuši savus topus ar viņuprāt labākajām auto vajāšanas ainām kino vēsturē. Vārds «labākais» ārpus sporta ir visai diskutabls jēdziens, tāpēc TVNET liek akcentu uz apzīmējumu «gaumīgs». Ar to tiek izprasta pakaļdzīšanās dinamika, asums, izdoma, reālisms (protams - ne visur), stils un elegance, kas piestāv attiecīgā žanra filmai.

Atskaitot pēdējo video, kas, mūsuprāt, tomēr ir galvas tiesu pārāks par citiem un asumu nav zaudējis pat pēc vairāk nekā 50 gadiem, ainas sakārtotas nenoteiktā secībā. Mēdz teikt, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Šis teiciens izskaidro to, kāpēc pārsvarā izvēlēti kadri ar vismaz 30, 40 gadu stāžu.

Atgriežamies pie saknēm, jo bez šiem kadriem pakaļdzīšanās filmās, visticamāk, nebūtu tāda, kā patlaban.

Šādu efektīgu ainu ir ne mazums, tāpēc aicinām lasītājus izteikties un komentāru sadaļā dalīties ar savām iecienītākajām epizodēm!

Raksta turpinājums
1 / 11
Nākamais
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu