T, 17.08.2022.

Robežsardze trešdien konstatējusi 24 likumpārkāpējus

TVNET/LETA
Robežsardze trešdien konstatējusi 24 likumpārkāpējus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Valsts robežsardze trešdien uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatējusi 24 likumpārkāpējus, informēja Valsts robežsardze.

Uz ārējām robežām konstatēti deviņi robežpārkāpēji, tajā skaitā Grebņevas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Krievijas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas. Persona atgriezta uz izceļošanas valsti.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti vienam Ukrainas pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā robežsardze saukusi pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu 14 personām - sešiem Baltkrievijas, trīs Krievijas, vienam Azerbaidžānas, vienam Latvijas, vienam Igaunijas, vienam Ukrainas un vienam Rumānijas pilsonim.

Jau ziņots, ka 17.marta ir pārtraukti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, tāpat ir aizliegta personu pārvietošanās caur sauszemes robežšķērsošanas vietām uz Eiropas Savienības ārējās robežas, proti, uz Latvijas - Krievijas un Latvijas - Baltkrievijas valsts robežas.

Turpmāk uz ārkārtējās situācijas izsludināšanas laiku Latvijas - Krievijas un Latvijas - Baltkrievijas sauszemes robežšķērsošanas vietās, tiks atļauta ieceļošana Latvijas iedzīvotājiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvija.

Tāpat Krievijas un Baltkrievijas iedzīvotāji netraucēti varēs atgriezties mītnes zemē, šķērsojot sauszemes robežu robežšķērsošanas vietās uz Latvijas - Krievijas un Latvijas - Baltkrievijas valsts robežas.

Latvijas iedzīvotāju izceļošana uz Krieviju un Baltkrieviju ir aizliegta.

Ceļošanai Eiropas Savienības ietvaros no Latvijas puses nekādi ierobežojumi nav ieviesti, tomēr ceļotājiem jāņem vērā kaimiņvalstu noteiktie ceļošanas ierobežojumi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu