Ķīnā gandrīz visi jaunie koronavīrusa gadījumi ir "importēti"

FOTO: AFP/SCANPIX

Ķīnā pēdējo 24 stundu laikā ir apstiprināti 55 jauni inficēšanās gadījumi ar jauno koronavīrusu, no kuriem 54 ir "importēti'' un viens - pašmāju gadījums, piektdien paziņoja Nacionālā veselības komisija.

Pēdējās diennakts laikā reģistrēti arī pieci jauni nāves gadījumi no koronavīrusa slimības Covid-19 - visi Hubei provincē, kuras galvaspilsētā Uhaņā decembrī sākās koronavīrusa uzliesmojums.

Ķīnā tagad ir reģistrēti pavisam 595 "importēti" inficēšanās gadījumi - galvenokārt Ķīnas pilsoņiem, kas atgriezušies dzimtenē.

Ķīna nolūkā ierobežot "importētos" Covid-19 gadījumus krasi samazinājusi starptautiskos lidojumus un aizliegusi atgriezties valstī dzīvojošajiem ārvalstniekiem, ceturtdien paziņoja varasiestādes.

Bijušais koronavīrusa uzliesmojuma epicentrs Hubei province, kas kopš janvāra bija noslēgta, no trešdienas atkal ir atvērta kontaktiem ar pārējo Ķīnu. Veselie Hubei provinces iedzīvotāji ārpus šīs provinces galvaspilsētas Uhaņas tagad drīkst doties uz pārējo Ķīnas teritoriju. Uhaņas pilsēta atļaus saviem iedzīvotājiem atstāt pilsētu no 8.aprīļa.

Daudzas Ķīnas lielpilsētas, tostarp Pekina un Šanhaja, jau noteikušas 14 dienu karantīnu visiem, kas ierodas no ārvalstīm. Visi starptautisko lidsabiedrību lidojumi uz Pekinu ir novirzāmi uz citiem galamērķiem, kur tiks pārbaudīti pasažieri.

Šonedēļ paredzēti gandrīz 1100 starptautiskie pasažieru lidojumi uz Ķīnu.

Ķīnā apstiprināto infekcijas gadījumu skaits tagad ir sasniedzis 81 340, bet nāves gadījumu skaits ir pieaudzis līdz 3292. Vairāk nekā 74 000 no inficētajiem jau ir izveseļojušies.

GALERIJA: Covid-19: pasaule pirms un pēc

Uz augšu