Pēc ugunsgrēka vismaz nedēļu šķirošanas stacija Tukumā nepieņems atkritumus

TVNET/LETA
Pēc ugunsgrēka vismaz nedēļu šķirošanas stacija Tukumā nepieņems atkritumus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Paula Čurkste / LETA

Vismaz nedēļu netiks pieņemti atkritumi pārkraušanas un šķirošanas stacijā Tukumā, kur nedēļas nogalē izcēlās ugunsgrēks, aģentūru LETA informēja SIA "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"" valdes loceklis Ēriks Zaporožecs.

Zaporožecs klāstīja, ka pašlaik teritorijā strādā Valsts policijas darbinieki, lai noteiktu aizdegšanās iemeslu. Tāpat būs nepieciešams laiks, lai uzņēmuma darbinieki varētu sakopt teritoriju, jo ugunsgrēka laikā degušie atkritumi tika izkliedēti.

Pašlaik jebkāda veida atkritumi pārkraušanas-šķirošanas stacijā netiks pieņemti un pakalpojumi netiks sniegti ne privātām, ne juridiskām personām. Zaporožecs uzsvēra, ka atkritumu savākšana Tukumā un novadā tiks nodrošināta, tāpat darbojas dalīto atkritumu laukumi, un ierobežojumi attiecas tikai uz tiem, kas paši veda atkritumus uz staciju.

Uzņēmuma pārstāvis precizēja, ka degušie atkritumi bija sagatavoti tālākai realizācijai, lai sadarbības partneri tos nogādātu "Schwenk" Brocēnu cementa rūpnīcā, kas tos izmantojot kā kurināmo. Zaporožecs skaidroja, ka pati "Piejūra" nenodarbojas ar realizāciju, bet tikai nodrošina izlietotā iepakojuma pirmapstrādi, bet pēc tam partneri realizē to tālāk.

Policijas pārstāve Dace Kalniņa aģentūru LETA informēja, ka par ugunsgrēku ir sākts kriminālprocess. Likumsargi pieļauj, ka uguns laukumā izplatījusies no kūlas ugunsgrēka, kas noticis blakus teritorijā. Taču izmeklēšana vēl notiek, un policisti darbu notikuma vietā turpina.

Jau ziņots, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) svētdienas vakarā likvidēja atkritumu degšanu "Piejūras" laukumā. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts sestdienas pēcpusdienā.

Kopumā angārā dega atkritumi 15 kvadrātmetru platībā un laukumā - presēti atkritumi 2000 kvadrātmetru platībā.

Zaporožecs iepriekš aģentūrai LETA stāstīja, ka ugunsnelaime, iespējams, izcēlusies no sausās zāles, kura dedzināta uzņēmumam blakus esošajā privātajā teritorijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais