Nīderlande pagarina ierobežojumus pret Covid-19 līdz 28.aprīlim

Covid-19, Nīderlande.

FOTO: Piroschka Van De Wouw / REUTERS

Nīderlande otrdien pagarināja ierobežojumus, kas bija noteikti līdz 6.aprīlim jaunā koronavīrusa izplatības iegrožošanai, paziņojot, ka skolas, restorāni, bāri, muzeji un frizētavas paliks slēgti vismaz līdz 28.aprīlim.

Jaunā koronavīrusa gadījumu skaits Nīderlandē pēdējo 24 stundu laikā ir pieaudzis par 845 līdz 12 595, bet tā izraisītā slimība Covid-19 ir prasījusi 1039 cilvēku dzīvības, un 175 no mirušajiem reģistrēti pēdējā diennaktī.

"Jūs nepārsteigs tas, ka mēs tiešām nolēmām par pagarinājumu līdz 28.aprīlim," sacīja premjerministrs Marks Rite.

"Inficēšanos skaita pieaugums pret intensīvās aprūpes nodaļu ietilpību mums neļauj pieņemt citu lēmumu."

Vairāk nekā 4700 no inficētajiem ir ārstējušies vai vēl ārstējas slimnīcās, otrdien paziņoja veselības aizsardzības amatpersonas.

Intensīvās aprūpes nodaļās tiek ārstēti 1065 nopietni slimi Covid-19 pacienti, un gandrīz visas gultasvietas tajās ir aizņemtas. Nīderlandes slimnīcas plāno līdz nedēļas beigām palielināt intensīvās aprūpes gultasvietu skaitu līdz 2500.  

Lai ierobežotu koronavīrusa izplatīšanos, valstī jau ir slēgtas sabiedriskās vietas, tai skaitā marihuānas kafejnīcas, seksa klubi un bordeļi. 

Valdība gan ir nolēmusi, ka marihuānas pārdošana  tā sauktajās kafejnīcās var tikt turpināta, lai novērstu tās nelegālu tirdzniecību. 

Nīderlandes valdība pagājušonedēļ arī pagarināja sabiedrisku pulcēšanos aizliegumu līdz 1.jūnijam, ieskaitot futbola spēles.

Valstī gan nav noteikti tādi pārvietošanās ierobežojumi kā Itālijā, Spānijā, Francijā vai Beļģijā. 

Rite atkārtoja savu aicinājumu tautai brīvprātīgi strādāt mājās un brīdināja nepulcēties grupās. 

Uz augšu