Pirms Latvijas-Lietuvas robežas izveidojusies kilometriem gara automašīnu rinda

FOTO: LTV

Uz Latvijas-Lietuvas robežas Latvijas pusē pirms Grenctāles izveidojusies 16 kilometrus gara automašīnu rinda, norādīja Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.

"Cik noprotams, rinda veidojas, jo vieglo automašīnu plūsma novirzīta uz šo konkrēto punktu, kas kopš šodienas palicis kā vienīgais, caur kuru privātais transports var šķēršot robežu," skaidroja Plone. 

Viņa norādīja, ka kravas automašīnām joprojām atvērti kopā trīs pārejas punkti. Šajā rindā gan stāv arī kravas automobiļi, jo tas ir taisnākais ceļš.

Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris aģentūrai LETA norādīja, ka garās rindas rašanās iemesls ir Lietuvas jaunieviestie pasākumi robežpunktu pārbaudēs, kas būtiski samazina kravas plūsmas ātrumu. Tiesa gan, situācija ceturtdienas vakarā ir jau uzlabojusies un garā rinda ir sakustējusies. 

Beķeris skaidroja, ka patlaban ministrija ar Lietuvas kolēģiem mēģina panākt vienošanos par elastīgāku medicīnisko pārbaužu procesu. 

"Telefonsarunā ar Lietuvas kolēģi aicināju nekavējoties risināt kravas automašīnu rindas problēmu uz Latvijas un Lietuvas robežas, kopā ar citām valsts institūcijām strādājam, lai problēmu maksimāli ātri atrisinātu," sociālajā tīklā "Twitter" ceturtdienas vakarā ierakstījis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV),

Satiksmes regulēšanā iesaistījusies arī Valsts policija. Beķeris pauda, ka sastrēgums mazināsies tuvāko stundu laikā.

Kā ziņots, Lietuva un Igaunija atjaunojusi robežkontroli uz robežas ar Latviju, tāpēc robežu drīkst šķērsot tikai kaimiņvalstu noteiktās vietās.

Ārlietu ministrija iepriekš informēja, ka no šodienas ceļotāji Latvijas-Lietuvas robežu var šķērsot tikai vienā robežpunktā - Grenctālē, savukārt kravas pārvadājumiem situācija nemainās, proti, izmantojami trīs robežpunkti - Grenctāle, Rucava un Medumi.

Uz augšu