ASV iedzīvotājiem ieteikts nēsāt sejas maskas; Tramps to nedarīs

Donalds Tramps

FOTO: AFP/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņoja par jaunām federālām vadlīnijām, kas iesaka visiem amerikāņiem sabiedrībā nēsāt nemedicīniskas sejas maskas, bet arī pateica, ka viņš pats nesekos šim "brīvprātīgajam" ieteikumam.

ASV Slimību kontroles un profilakses centri (CDC) iesaka amerikāņiem nēsāt "auduma masku, kuru var nopirkt internetā vai vienkārši izgatavot mājās", lai cīnītos pret jaunā koronavīrusa izplatīšanos, preses konferencē sacīja Tramps. 

"Tas ir brīvprātīgi, es nedomāju, ka es to darīšu," viņš piebilda.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc viņš negrib nēsāt sejas masku, prezidents uzsvēra šo vadlīniju brīvprātīgo raksturu un piebilda, ka šāda sejas aizsegšana būtu nepiemērota, viņam sēžot Ovālajā kabinetā un runājot ar citu valstu līderiem.

Jaunās vadlīnijas pieņemtas laikā, kad pastāv bažas, ka līdz 25% ar Covid-19 inficēto cilvēku neizpaužas šīs slimības simptomi un viņi varētu to izplatīt, paši to neapzinoties.

Sejas aizsegšana palīdzēs "palēnināt vīrusa izplatīšanos un palīdzēs cilvēkiem, kas var būt inficēti ar vīrusu, to nezinot, nepārnest to uz citiem," teikts CDC vadlīnijās. 

Uz augšu