Pk, 30.09.2022.

Misāne atbrīvota no ieslodzījuma

TVNET
Misāne atbrīvota no ieslodzījuma
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 97
Kristīne Misāne
Kristīne Misāne Foto: Из личного архива

Saskaņā ar tiesas spriedumu šodien ir atbrīvojama no ieslodzījuma Latvijas pilsone Kristīne Misāne, paziņojis tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apstiprinājusi Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurora noslēgto vienošanos ar apsūdzēto par īslaicīgas brīvības atņemšanas sodu. Persona š.g. 3.martā tika pārņemta kriminālvajāšanas veikšanai no Dānijas Karalistes.

Prokuratūrā portāls TVNET noskaidroja, ka persona apsūdzēta par izvairīšanos no tiesas nolēmuma, kas izriet no saskarsmes tiesībām ar bērnu, izpildes un dokumenta viltošanu un izmantošanu mantkārīgā nolūkā, proti, pēc Krimināllikuma 168.panta un 275.panta otrās daļas.

Tā kā apsūdzētā lūgusi vienošanās procesa piemērošanu, viņai ir izskaidrotas tiesības vienošanās procesā un sekas, kas rodas līdz ar vienošanās noslēgšanu, kā arī prokurors ir atzinis, ka krimināllietā ir noskaidroti apstākļi, kas attiecas uz pierādīšanas priekšmetu, un apsūdzētā piekrīt viņai inkriminēto nodarījumu apjomam, kvalifikācijai, tiesa ir apstiprinājusi vienošanos un atzinusi personu par vainīgu, sodot ar īslaicīgu brīvības atņemšanu uz diviem mēnešiem.

Soda termiņā ieskaitīts apcietinājumā pavadītais laiks ārvalstī un Latvijā no 2020.gada 20.februāra līdz 20.aprīlim. Personai piemērotais drošības līdzeklis – apcietinājums - atcelts sakarā ar soda izciešanu.

13.martā tika uzrādīta apsūdzība pēc trīs Krimināllikuma pantiem, proti, nolēmuma par aizgādības, aprūpes un saskarsmes tiesībām ar bērnu nepildīšanu, dokumenta viltošanu un izmantošanu un nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem.

Personai nav mainīts vai atcelts tai piemērotais drošības līdzeklis, lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana un nekāda plašāka informācija netikšot sniegta.

Likumā teikts, ka apcietinājumu var piemērot, ja cita drošības līdzekļa piemērošana nevar nodrošināt, ka persona neizdarīs jaunu noziedzīgu nodarījumu, netraucēs vai neizvairīsies no pirmstiesas kriminālprocesa un tiesas.

Jau vēstīts, ka VP konvojs 3.martā Rīgā no Dānijas nogādāja Misāni, kas Dienvidāfrikas republikā (DĀR) tiek turēta aizdomās par sava bērna nolaupīšanu.

Jau ziņots, ka Misāne kopš 2018.gada nogales atradās apcietinājumā Dānijā, kur viņa tika aizturēta, jo DĀR tiek turēta aizdomās par sava bērna nolaupīšanu, kā arī viņai tiek inkriminēti citi pārkāpumi. Dānija iepriekš bija pieņēmusi lēmumu Misāni izdot DĀR, bet izdošana trīs reizes tika atlikta.

Lai panāktu sievietes izdošanu Latvijai nevis DĀR, Latvijas likumsargi no Misānes pārstāves saņēma viņas pašrocīgi uzrakstītu vaļsirdīgu atzīšanos. Ņemot vērā minēto, februāra vidū Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā tika ierosināts kriminālprocess un viņa atzīta par aizdomās turēto par DĀR, iespējams, izdarītiem noziegumiem.

Šī lieta ierosināta pēc trīs Krimināllikuma pantiem, proti, nolēmuma par aizgādības, aprūpes un saskarsmes tiesībām ar bērnu nepildīšanu, dokumenta viltošanu un izmantošanu un nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem.

Šajā lietā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piemēroja Misānei drošības līdzekli - apcietinājumu, un Latvijas Ģenerālprokuratūrā pieņemts Eiropas apcietinājuma lēmums, kas nekavējoties tika nosūtīts Dānijai.

Misānes pārstāvji aģentūru LETA iepriekš informēja, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

Baidoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Misāne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādīja radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču, šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. Misānes pārstāvji apgalvoja, ka DĀR sievietei draudot 15 gadus ilgs cietumsods.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu