"Paldies jums par manu dzīvību!" Misāne publicētā video sirsnīgi pateicas Latvijai par viņas glābšanu

TVNET
"Paldies jums par manu dzīvību!" Misāne publicētā video sirsnīgi pateicas Latvijai par viņas glābšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 77
Foto: Ekrānuzņēmums no video

"Es krītu ceļos pateicībā tavā priekšā, manu māsiņ. Es vēlos pateikties ikvienam no jums!" sociālajā tīklā "Facebook" publiskotajā video pauž no cietuma atbrīvotā Kristīne Misāne. 

"Es gribu pateikt paldies visiem, visiem, kas bija kopā ar manu ģimeni, domās un lūgšanās par manu dzīvību un atbalstīja mani dažādos atbalsta pasākumos," pauž Misāne.

Misāne saka "paldies visai tautai un manai valstij", pieminot balto ziedu ceremoniju pie Brīvības pieminekļa, kas tika organizēta par godu viņas atbalstam.

"Paldies Latvijas Valsts prezidentam, prezidenta kancelejai un Ārlietu ministrijai," norāda Misāne. "Bez visiem jums es nebūtu izdzīvojusi."

"Paldies jums par manu dzīvību!"

Misāne pateicību video publiskojusi gan latviešu, gan angļu valodā.

20. aprīlī Misāne tika atbrīvota no ieslodzījuma vietas Iļģuciemā. 

Jau vēstīts, ka VP konvojs 3.martā Rīgā no Dānijas nogādāja Misāni, kas Dienvidāfrikas republikā (DĀR) tiek turēta aizdomās par sava bērna nolaupīšanu.

Jau ziņots, ka Misāne kopš 2018.gada nogales atradās apcietinājumā Dānijā, kur viņa tika aizturēta, jo DĀR tiek turēta aizdomās par sava bērna nolaupīšanu, kā arī viņai tiek inkriminēti citi pārkāpumi. Dānija iepriekš bija pieņēmusi lēmumu Misāni izdot DĀR, bet izdošana trīs reizes tika atlikta.

Lai panāktu sievietes izdošanu Latvijai, nevis DĀR, Latvijas likumsargi no Misānes pārstāves saņēma viņas pašrocīgi uzrakstītu vaļsirdīgu atzīšanos. Ņemot vērā minēto, februāra vidū Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā tika ierosināts kriminālprocess un viņa atzīta par aizdomās turēto par DĀR, iespējams, izdarītiem noziegumiem.

Šī lieta ierosināta pēc trīs Krimināllikuma pantiem, proti, nolēmuma par aizgādības, aprūpes un saskarsmes tiesībām ar bērnu nepildīšanu, dokumenta viltošanu un izmantošanu un nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem.

Šajā lietā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piemēroja Misānei drošības līdzekli - apcietinājumu, un Latvijas Ģenerālprokuratūrā pieņemts Eiropas apcietinājuma lēmums, kas nekavējoties tika nosūtīts Dānijai.

Misānes pārstāvji aģentūru LETA iepriekš informēja, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

Baidoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Misāne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādīja radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču, šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. Misānes pārstāvji apgalvoja, ka DĀR sievietei draudot 15 gadus ilgs cietumsods.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu