Sīrija mazina karantīnas ierobežojumus; Asads brīdina par katastrofu

Sīrijas prezidents Bašars al Asads

Sīrijas prezidents Bašars al Asads pirmdien brīdināja par katastrofas draudiem, ja koronavīrusa uzliesmojuma dēļ noteikto ierobežojumu mazināšana tiks īstenota kļūdaini.

Damaskas valdība oficiāli apstiprinājusi 44 koronavīrusa gadījumus, arī trīs ar Covid-19 saistītus nāves gadījumus, savukārt Sīrijas kurdu kontrolētajās teritorijās valsts ziemeļos apstiprināti trīs inficēšanās gadījumi.

Salīdzinoši zemais inficēšanās gadījumu skaits nenozīmē, ka Sīrija būtu "ārpus bīstamās zonas", valdības Covid-19 krīzes darba grupai sacīja prezidents.

"Kaut arī skaitļi ir nelieli, tas nenozīmē, ka tie nevar pēkšņi sprādzienveidā palielināties dažu dienu vai varbūt nedēļu laikā," sociālajos medijos publicētajā video brīdināja Asads.

Valdība pagājušajā nedēļā sāka atcelt karantīnas ierobežojumus, kas radīja papildu slogu sankciju un kara dēļ daudz cietušajai ekonomikai.

Komandantstundas režīms joprojām ir spēkā naktīs, un iedzīvotāji nevar šķērsot provinču robežas, tomēr tirgi dienas stundās ir atvērti, un valdība pirmdien pavēstīja, ka piektdienas lūgšanas atsāksies 8.maijā.

Sīrija atrodas "pārejas fāzē" no karantīnas režīma, sacīja Asads, brīdinot par gaidāmajiem izaicinājumiem ekonomikā.

"Tandēmā ar veselības jomas izaicinājumiem citi izaicinājumi koronavīrusa pandēmijas laikā un vēl pirms tam ir ekonomikas izaicinājumi," norādīja prezidents.

Līdz ar pandēmiju "dažādu sabiedrības sektoru pilsoņi spiesti izvēlēties starp badu un nabadzību vai slimību," sacīja Asads.

Uz augšu