Maduro: Sagūstītie amerikāņi tiks tiesāti Venecuēlā

Venecuēlas prezidents Nikolas Maduro FOTO:

Divi ASV pilsoņi, kas Venecuēlā nule kā aizturēti, kā skaidro oficiālā Karakasa, neveiksmīgas algotņu operācijas laikā, tiks tiesāti Venecuēlā, trešdien pavēstīja Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro.

"Viņi ir apcietināti, atzinušies, notverti nozieguma vietā, un viņus tiesā republikas ģenerālprokurors, Venecuēlas civilās tiesas, procesā pilnībā tiks ievērotas garantijas, un tas būs taisnīgs," sacīja Maduro.

Pret amerikāņiem, kas jau iepriekš identificēti kā Lūks Denmns un Eirens Berijs, "izturas labi, ar cieņu", sacīja prezidents.

ASV liegšanās, ka tās nav iesaistītas algotņu operācijā Venecuēlā, neizklausās pārliecinoša, trešdien paziņojumā norādīja Krievijas Ārlietu ministrija.

"Vašingtonas paziņojumi, ka tai nav nekāda sakara ar to, kas pēdējo dienu laikā noticis Venecuēlā, nav pārliecinoši," teikts paziņojumā.

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo trešdien solīja, ka ASV izmantos visus instrumentus, lai atbrīvotu abus Venecuēlā aizturētos Savienoto Valstu pilsoņus.

ASV prezidents Donalds Tramps noliedzis, ka Savienoto Valstu valdībai būtu saistība ar incidentu Venecuēlā, kurā aizturēti divi ASV pilsoņi un kuru Venecuēlas valdība nodēvējusi par iebrukumu nolūkā nogalināt valsts kreiso prezidentu Maduro.  

"Tam nav nekādas saistības ar mūsu valdību," reportieriem Baltajā namā otrdien sacīja Tramps.

Jau vēstīts, ka Maduro paziņojis, ka svētdien noticis iebrukumus Venecuēlā ar nolūku viņu nogalināt, un aizturēti astoņi algotņi, kas tajā piedalījušies un ieradusies kuteros no Kolumbijas. Viņu vidū ir arī divi ASV pilsoņi - 34 gadus vecais Lūks Denmens un 42 gadu vecais Eirens Berijs, kuri agrāk karojuši Irākā un Afganistānā.

Savukārt Venecuēlas ģenerālprokurors Tareks Viljams Sābs žurnālistiem sacīja, ka "nolīgti algotņi" parakstījuši līgumu par 212 miljoniem ASV dolāru ar opozīcijas līderi Huanu Gvaido un ka darījumā izmantoti naudas līdzekļi, kas "nozagti" no Venecuēlas valsts naftas uzņēmuma PDVSA.

ASV ir atzinušas Gvaido par Venecuēlas pagaidu prezidentu, noteikušas sankcijas PDVSA un atļāvušas Gvaido izmantot PDVSA Hjūstonā bāzētās struktūras "Citgo" iesaldētos aktīvus.

Sābs sacīja, ka Gvaido parakstījis līgumu ar bijušo ASV specvienību karavīru Džordanu Gudro, kas atbilstoši mediju ziņām saistīts ar vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem gāzt Maduro.

Sābs žurnālistiem demonstrēja arī sociālo mediju video, kurā privātās apsardzes firmas "Silvercorp USA" vadītājs Gudro klāsta, ka notiek operācija pret Maduro.

Gvaido preses pārstāvji pirmdien izplatīja paziņojumu, noliedzot apsūdzības un uzstājot, ka Gvaido neesot nekādu līgumu ar privātām apsardzes firmām.

Gudro savukārt norādīja, ka Gvaido neesot pildījis savu līguma pusi, tomēr bijušais ASV "zaļo berešu" karavīrs nolēmis īstenot nepietiekami finansēto operāciju.

Uz augšu
Back