Sv, 24.09.2023.

Gruzija atvieglo pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Gruzijā no pirmdienas atcelta lielākā daļa ierobežojumu, kas tika noteikti ekonomiskajām aktivitātēm cīņā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju.

Ļauts atsākt rūpniecisko ražošanu un tirdzniecību. Izņēmums ir lielie iepirkšanās centri un apģērba mazumtirgotāji.

Gruzijas iedzīvotāji ierobežojumu atcelšanu vērtēja pozitīvi. Daudzi sacīja, ka ekonomikas atvēršana viņiem ir izdzīvošanas jautājums.

"Vēl viena vai divas nedēļas (..) un manai ģimenei pietrūktu naudas pārtikai," sacīja kāds Tbilisi iedzīvotājs, kuram pieder autonoma.

Tbilisi arī atcelts aprīļa vidū pieņemtais aizliegums iebraukt un izbraukt no pilsētas.

Šodien pie veikaliem, kuros tiek ielaists ierobežots skaits klientu, bija vērojamas cilvēku rindas.

29 gadus vecais vēsturnieks Niko Avaliani, kurš stāvēja rindā pie grāmatnīcas, ziņu aģentūrai AFP pauda pārliecību, ka veikalus un uzņēmumus bijis jāatver agrāk.

Katra ierobežojumu diena vairoja nabadzību, sacīja Avaliani.

Grāmatnīcas darbiniece sacīja, ka cilvēki ir noilgojušies pēc kaut kādas atgriešanās pie normālā.

Valdība paziņojusi, ka 1.jūlijā Gruzija tiks atvērta ārvalstu tūristiem, bet pašmāju tūrisms tiks atjaunots jūnija vidū.

Tomēr restorāni, kafejnīcas un mācību iestādes paliks slēgtas līdz tālākiem paziņojumiem, un sabiedriskais transports nedarbojas.

Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatību, Gruzija marta vidū slēdza visus nevarīgos uzņēmumus, izsludināja ārkārtējo stāvokli un komandantstundu, kas paliks spēkā līdz 22.maijam.

Ierobežojumi negatīvi ietekmējuši Gruzijas ekonomiku, kas šogad, domājams, saruks par 4%.

Pagājušajā mēnesī valdība nāca klajā ar 1,2 miljardu dolāru palīdzības plānu un, starptautiskās finanšu institūcijas solīja trīs miljardu dolārus cīņai ar pandēmijas izraisīto ekonomikas recesiju.

Gruzijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu līdz šim apstiprināta 638 cilvēkiem, no kuriem 11 miruši no šī vīrusa izraisītās slimības Covid-19.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais