Uzņēmējam Gulamam Gulami piemērots apcietinājums
Papildināts

Gulams Gulami FOTO: Edijs Pālens/LETA

Vakar aizturētajam uzņēmējam Gulamam Gulami tiesa trešdien piemērojusi apcietinājumu.

Neminot personas vārdu, Valsts policijā aģentūrai LETA apliecināja, ka Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja 2.nodaļas lietvedībā atrodas kriminālprocess, kurā izmeklējamam noziedzīgajam nodarījumam noteikta juridiskā kvalifikācija pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas jeb krāpšana lielā apmērā vai organizētā grupā, 275. panta otrās daļas jeb dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošana, kā arī 276.panta pirmās daļas jeb pasta sūtījuma nelikumīga atvēršana un iznīcināšana.

Kriminālprocesā izmeklējamais noziegums ir noticis ilgstošā laika posmā, proti, laikā no 2013.gada līdz pat 2020.gadam.

Policijā skaidroja, ka ciešā sadarbībā ar prokuratūru kriminālprocesā tika veiktas procesuālās un izmeklēšanas darbības. Veiktas sešas izmeklēšanas tiesneša sankcionētas kratīšanas un viena kratīšana neatliekamības kārtībā. Šogad 12.maijā aizdomās par izmeklējamā nozieguma izdarīšanu tika aizturēta viena persona, kurai noteikts aizdomās turētās personas statuss.

Savukārt šodien aizdomās turētajai personai tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, un noteikts, ka apcietinājumu var atcelt, ja mēneša laikā tiek samaksāta drošības nauda.

Gulami advokāte Jeļena Kvjatkovska Latvijas Televīzijai (LTV) pastāstīja, ka drošības naudas apmērs, kādu tiesa noteikusi Gulami atbrīvošanai, ir 50 000 eiro.

LTV vēstīja, ka policija Gulami tur aizdomās par vairākiem noziegumiem, kas saistīti ar greznas Vecrīgas viesnīcas īpašumtiesībām. Televīzijai nosūtīts aculiecinieka foto liecinot, ka otrdien pamatīga likumsargu burzma manīta Vecrīgas viesnīcā "Royal Square Hotel". Viesnīcas darbinieki apstiprinājuši, ka policija tur veikusi kratīšanu.

Strīdā iesaistīto viesnīcu par savu uzskata Akbaram Abdulajevam piederošais uzņēmums SIA "966 Freecom", kuru pārstāv advokāts Aleksandrs Berezins. Viņam ir kopīgs advokātu birojs ar Jaunās konservatīvās partijas Saeimas deputāta Jura Juraša sievu Allu Jurašu. Berezins LTV stāstīja, ka uzņēmums "966 Freecom" kriminālprocesā ir cietušais, no kura Gulami centies izkrāpt viesnīcu "Royal Square Hotel".

Turpretim Gulami, jautāts, kāpēc aizturēts, LTV sacīja: "Ziniet, tā ir Allas Jurašas, Juraša un valsts drošības iestāžu sazvērestība."

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2018.gadā Rīgas rajona tiesa Gulami piesprieda astoņus gadus aiz restēm lietā par vairāk nekā deviņus miljonus eiro vērtās Tadžikistānas kokvilnas kravas pazušanu, taču šis spriedums ir pārsūdzēts.

Gulami vārds izskanējis arī saistībā ar strīdu par viesnīcu "Hotel Garden Palace".

Uz augšu
Back