Pk, 30.09.2022.

Atcels teju divus mēnešus ilgušo karantīnas režīmu patversmē "Zilais Krusts"

TVNET/LETA
Atcels teju divus mēnešus ilgušo karantīnas režīmu patversmē "Zilais Krusts"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Evija Trifanova / LETA

 No ceturtdienas, 21.maija, tiks atcelts Covid-19 izplatības dēļ noteiktais karantīnas režīms evaņģēliski kristīgās draudzes "Zilais Krusts" vīriešu patversmē Rīgā, paredz veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) izdotais rīkojums.

No pirmdienas patversmi atļāva atstāt personām, par kurām saņemta ārstējošā ārsta atļauja pārtraukt izolāciju vai personai ir beidzies pašizolācijas termiņš. 

Savukārt pārējo patversmē palikušo personu nošķiršanu no citiem klientiem var nodrošināt patversmes atbildīgas personas sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu, bet kontroli var nodrošināt policijas rutīnas izpildes kontroles darbības ietvaros, teikts rīkojumā.

Ņemot vērā minēto, no 21.maija patversmē tiks atcelts karantīnas režīms.

Kā vēstīts, patversmē konstatējot plaša mēroga inficēšanos ar Covid-19, ar veselības ministres 30.marta rīkojumu visiem tās iemītniekiem un arī darbiniekiem tika noteikta karantīna. Kopumā bija zināms par vismaz 31 inficēto minētājā iestādē, kamēr aptuveni 100 cilvēkiem bija noteikta karantīna.

Saistībā ar šiem notikumiem pie patversmes tika uzcelta telts veselo iemītnieku nošķiršanai, tomēr beigās tika nolemts izdalīt iemītniekus pa stāviem, tādējādi nodrošinot nošķirtību starp patversmes klientiem.

4.aprīlī nomira viens no iestādes iemītniekiem, kuram bijis pozitīvs Covid-19 tests. Mirušais pacients bijis vecumā no 55 līdz 59 gadiem, un viņam bijušas vairākas blakusslimības.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu